Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż, gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj on-line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Sprawdź teraz w najbliższej aptece
Wszystkie kategorieWszystkie kategorie

Środki na kaca - tabletki, preparaty

Środki na kaca służą zwalczaniu nieprzyjemnych objawów po spożyciu nadmiernej ilości alkoholu. Ból i zawroty głowy, złe samopoczucie, wzmożone pragnienie, a także nudności, to najczęstsze objawy kaca. Aby je zwalczyć, warto sięgnąć po sposoby na kaca, naturalne (kiszonki, rosół, ruch na świeżym powietrzu) i apteczne (preparaty łagodzące dyskomfort po spożyciu alkoholu). W praktyce, pozwalają szybciej uporać się z silnym bólem głowy i ogólnym zmęczeniem. Preparaty na kaca, dostępne są m.in. w formie tabletek powlekanych, kapsułek oraz ampułek (shotów), a także tabletek musujących, dzięki którym można szybko uzupełnić ważne składniki w organizmie. Składniki preparatów łagodzących objawy kaca to najczęściej: elektrolity, glukoza, witaminy, wyciągi roślinne (wyciąg z żeń-szenia, wyciąg z opuncji). Przykładowe preparaty na kaca dostępne w aptece: Riposton, 2KC Restart, ReduKAC). Gdy objawy kaca są nasilone można sięgnąć po preparaty zawierające substancje przeciwbólowe (Alka-Seltzer, Alka-Prim).


2 KC

tabletki

2 KC interakcje ulotka tabletki 3 tabl.

2 KC

3 tabl.

suplement diety


Ulotka

2 KC interakcje ulotka tabletki 6 tabl.

2 KC

6 tabl.

suplement diety


Ulotka

2 KC interakcje ulotka tabletki 12 tabl.

2 KC

12 tabl.

suplement diety


Ulotka

2 KC DRINK

płyn

2KC Drink interakcje ulotka płyn 250 ml

2KC Drink

250 ml

suplement diety


Ulotka

2 KC DRINK interakcje ulotka płyn 250 ml

2 KC DRINK

250 ml

suplement diety


Ulotka

2 KC XTREME

tabletki

2KC 3 szt x10 op.display interakcje ulotka tabletki 3 tabl.

2KC 3 szt x10 op.display

3 tabl.

suplement diety


Ulotka

2 KC XTREME

tabletki powlekane

2 KC Xtreme interakcje ulotka tabletki powlekane 6 tabl.

2 KC Xtreme

6 tabl.

suplement diety


Ulotka

2 KC Xtreme interakcje ulotka tabletki powlekane 12 tabl.

2 KC Xtreme

12 tabl.

suplement diety


Ulotka

2 KC XTREME

płyn

2KC Xtreme SHOT interakcje ulotka płyn 1 but. po 25 ml

2KC Xtreme SHOT

1 but. po 25 ml

suplement diety


Ulotka

AFTERPARTY CONTROL SUPPLES & GO PHARMOVIT

płyn

Środki na kaca

Kac – syndrom dnia następnego

Miłe spotkanie z przyjaciółmi na drinka czy też wesoła, zakrapiana alkoholem impreza okolicznościowa może zakończyć się nieprzyjemnymi dolegliwościami następnego dnia. Kac czyli zatrucie alkoholowe to efekt nadmiernego spożycia alkoholu, który ma toksyczny wpływ na organizm, wywołując wiele uciążliwych objawów. Najczęściej cierpimy z powodu bólu głowy, nadmiernego pragnienia i ogólnego rozbicia. Niekiedy mogą pojawić się nudności, wymioty, kołatania serca, a nawet drgawki. 

Metabolizm alkoholu

Alkohol etylowy po spożyciu szybko wchłania się z przewodu pokarmowego, łatwo przenika przez błony komórkowe i dostaje się do krwiobiegu. Maksymalne stężenie alkoholu we krwi pojawia się u ludzi po około pół do 2 godzin od spożycia. Szybkość wchłaniania zależy od rodzaju alkoholu oraz pokarmów spożywanych przed lub podczas jego picia. 95% metabolizowane jest przez organizm, reszta wydalana w postaci niezmienionej. Najbardziej narażonym narządem na toksyczne działanie produktów rozpadu alkoholu jest wątroba. Alkohol jest  szybko przekształcany się w energię, dostarczając jedynie „pustych kalorii”. Głównym produktem utleniania alkoholu jest toksyczny  aldehyd octowy. To właśnie aldehyd octowy powoduje bóle głowy, zaczerwienienia twarzy, nudności i wymioty, a także jest przyczyną uszkodzeń wątroby i układu nerwowego. 

Sposoby na kaca

Najlepszym sposobem na uniknięcie kaca jest oczywiście wyeliminowanie alkoholu. Jednak nie zawsze jest to możliwe. Aby pozbyć się uciążliwych objawów można zacząć od domowych sposobów na kaca takich jak: picie dużej ilości wody, lekki posiłek, spacer na świeżym powietrzu.

Jeśli te czynności okazują się nieskuteczne, można sięgnąć po środki na kaca dostępne w aptekach. W składzie preparatów na kaca można znaleźć m.in. witaminę C, glukozę, potas, magnez, kwas bursztynowy, witaminy z grupy B. Preparaty zmniejszające objawy kaca mają za zadanie szybszą eliminację szkodliwych metabolitów i przywrócenie równowagi wodno-elektrolitowej. 

Jeśli ból głowy jest bardzo silny nie obejdzie się bez środka przeciwbólowego. Najlepiej wybrać lek bez paracetamolu, gdyż ten w połączeniu z alkoholem działa hepatotoksycznie. Połączenie paracetamolu z alkoholem oznacza większe ryzyko zatrucia lekiem oraz większe prawdopodobieństwo ciężkiego uszkodzenia wątroby. Należy uważać również na kwas acetylosalicylowy, który w połączeniu z alkoholem może podrażniać błonę śluzową żołądka, prowadząc w konsekwencji do uszkodzenia przewodu pokarmowego.

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Zastosowanie prostych zasad zmniejszy ryzyko wystąpienia nieprzyjemnych objawów dnia następnego:

 • Stosuj dłuższe przerwy pomiędzy kolejnymi drinkami.
 • Nie pij przez słomkę i nie przetrzymuj alkoholu w ustach.
 • Nie mieszaj alkoholi, unikaj palenia papierosów.
 • W trakcie spożywania alkoholu pij dużo wody, unikaj słodkich gazowanych napojów.
 • Jedz potrawy bogate w tłuszcz.
 • Sięgnij po preparaty przyspieszające metabolizm alkoholu do stosowania w trakcie spożywania alkoholu.
 • Przez pójściem spać wypij dwie szklanki wody.