Aplikacja Visimed

Bezdotykowa recepta pozwala na realizację recepty bez chodzenia z wydrukami, bez konieczności dyktowania (w maseczce to szczególnie niewygodne) na głos w aptece PESEL i PIN recepty - dyskretnie, no chyba, że wolisz żeby wszyscy stojący w kolejce poznali Twój PESEL?

Witam, Pytanie odnośnie zależności między przyjmowaniem Magne B6 Forte (dokładniej pirydoksyny), a poziomem żelaza i złym samopoczuciem - przyjmuję ten preparat według zaleceń neurologa z powodu tężyczki, jednak z powodu pogarszającego się stanu zdrowia wykonałam rozszerzone badania krwi, jednym z wyników jest podwyższone miano żelaza (dwukrotnie). Jak bardzo w przypadku zdrowego człowieka suplementacja pirydoksyny może podnieść poziom żelaza w organizmie (2 tabl dziennie), a jak bardzo zaszkodzić podczas przebiegu hemochromatozy? Kolejne pytanie - czy działanie pirydoksyny względem wchłaniania żelaza nie zostało wystarczająco udokumentowane, aby wprowadzić zmiany w ulotkach preparatów zawierających pirydoksynę jak właśnie Magne B6 Forte? Pozdrawiam

Dotyczy ulotki Magne B6 Forte

Ręka podaje torbę z lekami

Sprawdź dostępność leku Magne B6 Forte w mieście Wrocław

Odpowiedzi farmaceutów

Nie, witamina B6 z preparatu magnezu nie jest w stanie w taki sposób wpłynąć na poziom żelaza. Co więcej, B6 ma kluczowe znaczenie w działaniu wielu enzymów odpowiedzialnych m.in za metabolizm białek, węglowodanów, tłuszczów i amin katecholowych (np. serotinia). Pani problem wymaga szczegółowej diagnostyki, gdyż nadmiar żelaza jest szkodliwy dla organizmu - jednak przyczyny mogą być różne i trzeba to sprawdzić.

2020-06-07

Awatar

Burzenin, RYNEK 7

43 821 40 06

Zamknięta, zapraszamy jutro (08:00 - 18:00)

 1
Nagroda

Wstecz