Witam! Moja dziewczyna ma problem z oddawaniem moczu. Mianowicie praktycznie cały czas odczuwa potrzebę sikania, a jak sika to nie za dużo i przy końcu ją boli. Czasem jest czerwony kolor a raczej taki blado czerwony. Zaczęło się w piątek ale dopiero tak po południu, rano było w porządku wszystko. Czy można to jakoś leczyć lekami bez recepty?


Odpowiedzi farmaceutów

Można, ale wygląda to na poważną infekcję. Najlepszym wyjściem byłoby wykonanie badania posiewowego moczu. Niemniej, przy zakażeniach tego typu należy przede wszystkim DUŻO pić- głównie wody, można przyjmować preparaty z żurawiną, urosept. Z najmocniejszych leków dostępnych bez recepty można zastosować furaginę 50 mg, dawkowanie: 1 dzień - 4 x 2 tabletki, w pozostałych dniach 3x2 tabletki. Jeśli po 3 dniach nie będzie poprawy wizyta u lekarza będzie bezwzględną koniecznością. Jeśli pomoże - kontynuujemy zażywanie leku do końca opakowania (koniecznie).

2020-03-14

Awatar

mgr farm. Barbara Kołodziejska

z apteki w Burzeninie

 0

NagrodaNagrodaNagrodaNagroda

Wszelkie porady oraz odpowiedzi na pytania są udzielane przez farmaceutów z należytą starannością i w oparciu o najlepszy stan zawodowej wiedzy, niemniej jednak z uwagi na ograniczony kontakt z pacjentem oraz możliwość podania przez pacjenta niekompletnych informacji, zastrzega się, iż uzyskane w ten sposób informacje nie mogą służyć ani być podstawą do samodzielnej zmiany sposobu diagnostyki i leczenia. Nie zastępują one również porady lekarskiej.

Wstecz

Wczytywanie