AwatarPrzyjaciel Pacjenta 2019

mgr farm. Antoni Stolorz

 1329  1688

Farmaceuta z apteki w Bieruniu


Czy chcesz wysłać pytanie do apteki,
w której pracuje ten farmacueta?


Opis

Jestem niepoprawnym optymistą. Moje hobby to podróże. Lubię poznawać nowych ludzi. Praca sprawia mi radość i ma sens wtedy kiedy pomagam innym.


Nagrody farmaceuty

Przyjaciel Pacjenta 2019

Przyjaciel Pacjenta 2019

 

Odpowiedzi na pytania pacjentów

Dzień dobry w sobote jakis owad ugryzl za rękę i swędzi puchnie

Kobieta, 24 lata

wszystko zależy od objawów jeśli nie są nasilone to zalecam wapno 3 x dziennie i lek przeciwhistaminowy z leków bez recepty mamy amertil albo allertec jest to cetyryzyna może wywoływać senność dlatego zalecam stosowanie 1x1 wieczorem chyba że ma Pani w apteczce clemastin bedzie lepszy ale tylko na receptę. Zmiany można posmarować maścią z hydrokortyzonem albo fenistilem albo foxill-em. Jeśli objawy są bardzo nasilone zwłaszcza z silną opuchlizną która się przemieszcza zalecam natychmiast udać się na sor.

 2

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Dzień dobry czy dwie godziny po zażyciu sinulanu forte mogę wypić jedno piwo??

Kobieta, 38 lat

tak to jest suplement nie ma takich restrykcji jak przy lekach ale tylko jedno!

 1

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Dzień dobry, dlaczego lek Vigantol (krople) jest praktycznie niedostępny? Czy został znów wycofany? Pozdrawiam

Kobieta, 26 lat

nie są wycofane ale prawdopodobnie mają problem z rejestracją. Tak naprawdę nikt nie wie. Polecam lek o podobnym składzie Devikap krople wymagana recepta i odpowiednie dawkowanie.

 3

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Witam! Poszukuje leku o nazwie Lotensin 10mg

Kobieta, 50 lat

Nie wiem czemu nie ma tego leku , nie ma on zamienników jedynie w obrocie pozostaje dawka 20 mg. Więc i tak trzeba udać się do lekarza aby zmienił lek i zastosował inny z tej grupy terapeutycznej są to ACEI - inhibitory konwertazy angiotensyny (jest dużo) albo wypisał receptę na 20 mg ale zmienił Pani dawkowanie . zamiast jednej tabletki - pół tabletki. pozdrawiam

 1

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Witam bralam paraxinor ostatnio nie bylo i kupilam parogen i widzę pogorszenie w samopoczuciu czy to moze byc od zamiennika?

Lek oryginalny to seroxat reszta to zamienniki (arketis parogen paroxinor paxtin rexetin xetanor) Lek oryginalny wymyśliła firma glaxo więc ma badania na wszystkie możliwe sposoby. Generyki - zamienniki muszą wykazać na zdrowych ochotnikach że biodostępność leku musi być taka sama co oryginał. Gdyby porównało się odpowiednik do oryginału to można by się było doczepić różnic, ale tutaj chodzi o dwa zamienniki. Z drugiej strony każdy z nas jest inny i inaczej reaguje. Musiałbym się więcej dowiedzieć o co konkretnie chodzi o jakie dokładnie aspekty samopoczucia. W tabletce oprócz leku znajdują się substancje wypełniające i to one mogą wpływać również na samopoczucie. Dam przykład: Osobiście używam leku zobojętniającego sok żołądkowy w którym składzie ma pantoprazol. Używałem różnych zamienników i również oryginału pod nazwą controloc i okazało się że oryginał wywołuje u mnie zaparcia!. Dlatego potrzebowałbym więcej szczegółów, oraz jeśli pogorszenie samopoczucia nie minie to zalecałbym wrócić do poprzednio stosowanego zamiennika albo jeszcze wypróbować inne zamienniki.

 4

Zobacz wszystkie odpowiedzi
Wczytywanie