Awatar

mgr farm. Andrzej Sławiński

 1537  522

Farmaceuta z apteki w Śremie


Czy chcesz wysłać pytanie do apteki,
w której pracuje ten farmacueta?


Informacje

Mam niespełna 20-letni staż pracy w aptekach. Interesuję się telekomunikacją, bankowością, elektroniką. Poza tym śledzę nowinki z mojej branży i staram się być na bieżąco z różnymi zawiłościami farmaceutycznymi.


Odpowiedzi na pytania pacjentów

Dzień dobry. Lekarz okulista przepisał mi NILOGRIN 30 mg 1 x dz. w jaskrze, gdzie mam brać na stałe. VINPOCETINE i inne podobne leki z ta samą substancją czynną mają takie samo działanie jak Nilogrin ( w obrębie siatkówki oka ). Dwa leki różne substancje czynne i moje pytanie : czy któryś z tych leków ma lepsze działanie . W grę wchodzi cena . Dedukując Vinpocetinę lub inne leki z tą substancją muszę brać 10 mg, wg. ulotki dawka podtrzymująca 5 mg. Czy warto poprosić o zmianę leku . Pozdrawiam i dziękuję TERESA

Kobieta, 59 lat

Te dwa preparaty zwierają różne substancje czynne, a ich działanie sumuje się. Jeżeli sprawa Panią niepokoi, proszę o kontakt z lekarzem prowadzącym.

 1

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Jak szybko pozbyć się brodawek polciowych

Mężczyzna, 34 lata

Sugeruję kontakt z lekarzem dermatologiem-wenerologiem.

 0

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Czy vetolin lub pulmicort (leki wziewne) moga powodowac tycie?

Kobieta, 2 lata

Leki te stosowane zgodnie z przepisem lekarza w dawkach terapeutycznych nie powinny mieć takich działań ubocznych.

 1

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Dzień dobry, miesiąc temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne, ponieważ źle sie po nich czułam -Elin (Wcześniej brałam lesiplus, ale zaczęła zanikać mi miesiączka, a wiec lekarz stwierdził, że powinnam zmienić tabletki na inne). Przyjmuje antykoncepcję od około 2 lat bez przerwy. Lekarz zalecił zebym nowe tabletki rozpoczęła razem z pierwszym dniem miesiączki. Powinnam ją dostać 02.02.2020, jednak miesiączki brak. Czy to możliwe i normalne, że moj organizm zwariował? I kiedy powinno pojawić się krwawienie?

Kobieta, 22 lata

Sugeruję Pani kontakt z Pani lekarzem ginekologiem. On lepiej zna Pani sytyację zdrowotną, poziomy hormonów.

 0

Zobacz wszystkie odpowiedzi