Dzień dobry! Zażywam Pylerę (erydykacja H. pylori). Jeden ze skutków ubocznych to b. silne bóle głowy podobne do migrenowych - czy mogę na nie zażywać paracetamol, ibuprofen lub inne NLPZ? Z pozdrowieniami


Odpowiedzi farmaceutów

Najbezpieczniejszy będzie paracetamol. Leki z grupy NLPZ (ibuprofen, ketoprofen, naproxen itp) mogą dodatkowo podrażnić ściany żołądka i przewodu pokarmowego.

2020-04-16

Awatar

mgr farm. Barbara Kołodziejska

z apteki w Burzeninie

 1

NagrodaNagrodaNagrodaNagroda

Wszelkie porady oraz odpowiedzi na pytania są udzielane przez farmaceutów z należytą starannością i w oparciu o najlepszy stan zawodowej wiedzy, niemniej jednak z uwagi na ograniczony kontakt z pacjentem oraz możliwość podania przez pacjenta niekompletnych informacji, zastrzega się, iż uzyskane w ten sposób informacje nie mogą służyć ani być podstawą do samodzielnej zmiany sposobu diagnostyki i leczenia. Nie zastępują one również porady lekarskiej.

Wstecz

Wczytywanie