Witam od jakiegoś czasu stosuje tabletki antykoncepcyjne rigevidon. W tym miesiącu w trakcie 7 dniowej przerwy zażywa łam steryd który wedlug strony wchodzi w interakcje z rigevidonem. Czy w takiej sytuacji ochrona antykoncepcyjna jest zachowana? W jakim stopniu te leki wpływają na siebie? Encorton był stosowany przez 5 dni

Dotyczy ulotki Rigevidon

Ręka podaje torbę z lekami

Zobacz, która apteka w Twoim mieście ma lek Rigevidon.
Sprawdzaj dostępność leków w ponad aptek w całej Polsce!


Odpowiedzi farmaceutów

Tak, antykoncepcja jest u Pani zachowana. Te leki w minimalnym stopniu kolidują. Tym bardziej że steryd stosowany był krótko.

2022-06-24

Awatar

 1

NagrodaNagrodaNagrodaNagrodaNagroda

Wszelkie porady oraz odpowiedzi na pytania są udzielane przez farmaceutów z należytą starannością i w oparciu o najlepszy stan zawodowej wiedzy, niemniej jednak z uwagi na ograniczony kontakt z pacjentem oraz możliwość podania przez pacjenta niekompletnych informacji, zastrzega się, iż uzyskane w ten sposób informacje nie mogą służyć ani być podstawą do samodzielnej zmiany sposobu diagnostyki i leczenia. Nie zastępują one również porady lekarskiej.

Wstecz

Wczytywanie