Zapytaj farmaceutę

Wyślij pytanie

Kobieta


Czy Pralex wchodzi w interakcje z Amoksycylina?

Specjaliści udzielili 1 odpowiedzi

Najlepiej oceniana odpowiedź

Nie

Dzień dobry, posiadam receptę na Alprox - gdzie łączna ilość substancji czynnej, wynosi 60 mg. Czy realizacja recepty może być wykonana, tylko na jeden odpowiednik, czy mogę zakupić leki o dwóch różnych nazwach, które są dostępne w pobliskiej aptece? Konkretnie, czy zamiana: Alprox 1 mg, 30 tabletek - 2 opakowania, na: Afobam 1 mg, 30 tabletek - 1 opakowanie, oraz: Alprazolam Aurovitas 0,5 mg, 30 tabletek - 2 opakowania, będzie możliwa?

Dotyczy ulotki Afobam

Specjaliści udzielili 2 odpowiedzi

Najlepiej oceniana odpowiedź

Witam , można wykupić dwa lub więcej odpowiedników ( tak , aby sumaryczna ilość substancji czynnej była zgodna z tym - ile przepisał lekarz ) .

Dzień dobry, syn 8m z AZS i alergia na mleko krowie ma na skorze glowy suche, swedzace placki. Alergolog zalecil stosowanie 2x dziennie clotrimazol 1%, posmarowac, umyc glowe i wyczesac. Jak dlugo masc powinna byc na skorze glowy?

Dotyczy ulotki Clotrimazolum Hasco

Specjaliści udzielili 1 odpowiedzi

Najlepiej oceniana odpowiedź

Minimum 15 minut.

Czy można podać dziecku 8miesięcznemu na ból przy ząbkowaniu i gorączce IBUFEN FORTE codziennie po 1 dawce? ( wiem z ulotki ze dłużej niż 3 dni nie można, ale rozumem ze wtedy gdy podaje się dziecku co o 8h, a jak jest z 1 dawką na 24h?)Jeżeli tak to przez ile dni można mu ją podać ( dziecku powstaje gorączka na wieczór i jest bardzo marudny, za dnia nie ma potrzeby podawania preparatu) chodzi mi glowie o ibufen bo jest przeciwzapalny, a aktualnie ma jakąś delikatną infekcje

Dotyczy ulotki Ibufen dla dzieci FORTE o smaku malinowym

Specjaliści udzielili 1 odpowiedzi

Najlepiej oceniana odpowiedź

Tak, można podawać, jednak nie dłużej niż 7-8 dni.

O której najlepiej zażyć lek pramolan 50 mg wieczorem by o 7 rano nie byc śpiącym bardzo

Specjaliści udzielili 1 odpowiedzi

Najlepiej oceniana odpowiedź

Najpóźniej o 20:00

Lek polfenon 150 mg dostepnosc

Dotyczy ulotki Polfenon

Specjaliści udzielili 1 odpowiedzi

Najnowsza odpowiedź

Prawdopodobnie dopiero w połowie sierpnia.

Dzień dobry, biorąc lek Egzysta rano i wieczorem mogę przyjmować Acodin co cztery godziny w przebiegi Covid-19?

Specjaliści udzielili 1 odpowiedzi

Najnowsza odpowiedź

Wskazane jest uzgodnienie z lekarzem prowadzącym .

Dzień dobry poszukuje Kremu BB lub CC który nie będzie mnie uczulał ani nie będzie zatykał porów ponieważ mam cerę trądzikową a chciałabym zakryć swoje niedoskonałości lecz nie wiem który będzie dla mnie najlepszy

Specjaliści udzielili 1 odpowiedzi

Najlepiej oceniana odpowiedź

Ze swojej strony polecam krem: Pharmaceris T KREM TONUJĄCY CC dla skóry trądzikowej - świetnie ukrywa niedoskonałości, działa matu... Pokaż całą odpowiedź

Wczytywanie

Wczytywanie