Jak walczyć z nawracającymi infekcjami pęcherza i okolic intymnych?

Witam, od 2 lat męczę się z nawrotami infekcji intymnych i zapaleniem pęcherza. Tym razem zaczęłam krwawić przy oddawaniu moczu i dostałam antybiotyk 2 saszetki monuralu i spasmoline, minęło kilka dni i ból powrócił, nie aż tak straszny, ale jednak bardzo uciążliwy. Robie codziennie kąpiele, nasiadówki z rumianku, siedzę cały czas z poduszką elektryczną i biorę spasmoline 1 tabletkę dziennie. Zostało mi 5 tabletek, a u lekarza nie ma miejsc prawie do końca miesiąca, a ja zwijam się z bólu. Co mogę zrobić więcej, żeby normalnie funkcjonować?


Odpowiedzi farmaceutów

Trudno powiedzieć w tej sytuacji skoro silne leki przeciwbólowe i na receptę nie pomagają. Pomyślałem sobie jeszcze, że dobrym rozwiązaniem byłoby długotrwałe stosowanie takiego preparatu jak Femannose. Jest to bezpieczny preparat i długotrwale zapobiega infekcjom dróg moczowych. Proszę sprawdzić i pobrać minimum 3 miesiące codziennie. Do tego proponuję przeciwbólowo i rozkurczowo Vemonis Femi. Jest to preparat głównie dedykowany kobietom z bólami miesiączkowymi, ale myślę że w Pani przypadku również zda to egzamin. Dużo zdrowia Pani życzę!

2022-09-08

Awatar

 4

NagrodaNagrodaNagrodaNagroda

pójść do lekarza jedynie

2022-09-09

Awatar

aptekarz

z apteki w Lidzbarku

 0

Z mojej strony moge doradzić dostepny bez recepty preparat Multi-Uri (świetnie sprawdza się w wypadku nawracających infekcji układu moczowego) bądż doustną szczepionkę Uro-Vaxom (jej stosowanie należy skonsultować z lekarzem, jest dostępna na receptę). Trzeba pamiętać o prawidłowej higienie okolic intymnych - nalezy wybrać żel do higieny intymnej np. z kwasem melkowym bądź hialuronowym, probiotykami. Warto stosować też na codzień żel intymny z tymi składnikami, aby utrzymać prawidłowe pH miejsc intymnych.

2022-09-09

Awatar

Farmaceuta

z apteki w Siedlcach

 0

Dzień dobry. Nie wiem, czy jest Pani pod opieką lekarza pierwszego kontaktu, czy specjalisty urologa. Z uwagi na długi czas trwania objawów powinna się Pani zgłosić do specjalisty w celu wykonania badań. Dotychczasowe leczenie (monural+spasmolina) to terapia dorźna. Do czasu ustalenia przyczyny może Pani stosować dostępne bez recepty leki przeciwzapalne, np. urosal, wspomagać się żurawiną w dużych dawkach w celu wypłukiwania bakterii z dróg moczowych oraz przyjmować duże ilości płynów (ok 2-3 litry dziennie).

2022-09-09

Awatar

Farmaceuta

z apteki w Lewinie Brzeskim

 0


Wstecz

Wczytywanie