AwatarPrzyjaciel Pacjenta 2021Przyjaciel Pacjenta 2020Przyjaciel Pacjenta 2019

magister farmacji Ewelina Murawa

 838  660

Farmaceuta z apteki w Złotoryi


Czy chcesz wysłać pytanie do apteki,
w której pracuje ten farmacueta?


Opis

Ten farmaceuta nie dodał jeszcze żadnych informacji o sobie.

To Twój profil? Zaloguj się na konto i napisz o sobie kilka zdań, aby pacjenci mogli cię lepiej poznać.


Nagrody farmaceuty

Przyjaciel Pacjenta 2021

Przyjaciel Pacjenta 2021

 
Przyjaciel Pacjenta 2020

Przyjaciel Pacjenta 2020

 
Przyjaciel Pacjenta 2019

Przyjaciel Pacjenta 2019

 

Odpowiedzi na pytania pacjentów

Dzień dobry widzę interakcje ( piorunki ) Tritace - Concor- Metformax co to znaczy ?

Dotyczy ulotki Tritace 5

Mężczyzna, 65 lat

Stosując razem Conocr i Metformax może dojść do istotnej interakcji - maskowania objawów hipoglikemii. Dochodzi do przedłużenia hipoglikemii (obniżony poziom glukozy we krwi) i nasilenie rzadkoskurczu. Nie u każdego pacjenta ta interkacja wystąpi, ale trzeba mieć na uwadze, by stosując te dwa leki często monitorujemy glukometrem poziom cukru (3xdobę)

 0

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Dzień dobry czy dostanę w którejkolwiek aptece na terenie Chojnowa suplement N-Acetyl L-Tyrozyna?

Kobieta, 33 lata

proszę szukać apteki która prowadzi sprzedaż marki Swanson. Swanson ma preparat o nazwie n-acetylo tyrozyna

 0

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Czy tribiotic mozna stosowac na powieki

Dotyczy ulotki Tribiotic

Mężczyzna, 40 lat

NIE, NIE JEST TO MAŚĆ OCZNA, NIE JEST JAŁOWA, WIĘC NIE MOŻNA. dO STOSOWANIA NA POWIEKI SĄ SPECJALNIE DEDYKOWANE MAŚCI NA RECEPTĘ. STOSUJAC TRIBIOTIC MOZE DOJŚĆ DO NADKAŻENIA SPOJÓWKI.

 0

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Czy lek ryspolept,tritico,vesicare wchodza w interlerakcje z monuralem

Kobieta, 67 lat

leki o które pytasz zawierają w swoim składzie SOLIFENACYNĘ oraz TRAZODON. W wyniku jednoczesnego stosowania tych leków mogą wystąpić i nasilić się następujące objawy: suchość w ustach, zaparcia, trudności z oddawaniem moczu, przyspieszenie rytmu serca, zaburzenia widzenia, zaburzenia koncentracji i pamięci, majaczenie. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie SOLIFENACYNĘ oraz RYSPERYSON. Jednoczesne stosowanie tych leków może spowodować osłabienie działania rysperydonu i wystąpienie następujących objawów: suchość w ustach, zaparcia, trudności z oddawaniem moczu, zaburzenia widzenia, majaczenie. Wzrasta ryzyko wystąpienia groźnych zaburzeń rytmu serca. Może też nastąpić nadmierne obniżenie stężenia glukozy we krwi Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza. W razie wystąpienia bólu w okolicy serca, duszności, nieregularnego rytmu serca, omdleń - konieczna jest szybka pomoc lekarza.

 0

Zobacz wszystkie odpowiedzi