Awatar

magister farmacji Agnieszka Król-Kasprzak

 138  67

Farmaceuta z apteki w Łodzi


Czy chcesz wysłać pytanie do apteki,
w której pracuje ten farmacueta?


Informacje

Ten farmaceuta nie dodał jeszcze żadnych informacji o sobie.

To Twój profil? Zaloguj się na konto i napisz o sobie kilka zdań, aby pacjenci mogli cię lepiej poznać.


Odpowiedzi na pytania pacjentów

Witam serdecznie. Mam pytanie, czy na tydzień przed terminem szczepiena bioNTech, Pfizer powinienem wstrzymać stosowanie leku Metypred 16 mg

Dotyczy ulotki Metypred

Mężczyzna, 70 lat

dzień dobry. według mojej wiedzy- tak. leki sterydowe obniżają zdolność organizmu do odpowiedzi immunologicznej jakiej to oczekujemy po przyjęciu szczepionki- jaiejkolwiek. rownież po podaniu szczepionki nie powinno się przyjmowac leków sterydowych, szczególnie w tak duzych dawkach. odstawienie sterydów jednak należy wyonać pod kontrlą lekarza, a konieczność przyjmowania ich na stałe- np. po przeszczepach, jest przeciwwskazaniem do podania szczepionki. nie znam pana chorób współistniejących, zatem po opinię należy wybrać sie do lekarza pierwszego kontaktu.

 1

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Witam, dzis zaczęłam leczenie amotaxem, metronidazolem, metronidazol 2x500, ale jest 1 dzien i czuje sie fatalnie, 2 dawke przyjełam o 15 zamiast o 19...nie wiem co mi sie pomieszalo, czyli o 4 godziny za szybko, czy mam teraz poczekac do rana do 7 i przyjac normalnie kolejna dawke czy skoro jest juz przerwa co 8 h to wziac lek o 23..zeby antybiotyk utrzymywal sie we krwi...z gory dziekuje za odp

Dotyczy ulotki Metronidazol Polpharma

Kobieta, 39 lat

dzień dobry, kolejną dawkę należy przyjąć 12 godzin po ostatniej dawce, czyli zachować normalną przerwę. przy takiej kuracji gorsze samopoczuie jest całkiem normalne. trzeba się uzbroić w cierpliwość :)

 0

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Miałem niedostateczny poziom witaminy D - 28ng/ml. Od dwóch miesięcy suplementuję Vigalex 4000 i wyszedł mi poziom 49 ng/ml. Na stronach medycznych jest mowa, że poziom witaminy D powyżej 50 ng/ml to już hiperwitaminoza, ale spotkałem się też, że dopiero powyżej 71 ng/ml. Z kolei na moim wyniku jest napisane, że 30 - 80 ng/ml jest poziomem optymalnym, a toksyczność dopiero od 100 ng/ml. Proszę mi powiedzieć, kto ma rację i czy dalej powinienem suplementować dawkę 4000, czy ją należy zmniejszyć.

Dotyczy ulotki Vigalex Max

Mężczyzna, 30 lat

dzie dobry! rozbieżność w tych poziomach bierze się najprawdopodobniej z różnych danych w akresie wskazań, takich jak wiek czy płeć. kierowałabym się danymi z pana wyniku, gdyż ten zakres stęzeń jest dopadowany do pana wieku. dawkę można zmiejszyć po konsultacji z lekarzem. dla osób dorosłych zalecana jest dawka 1000-2000j/dobę. dawkę 4000 można przyjmować co drugi dzień.

 0

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Czy jeśli antybiotyk był brany przez 5 dni podczas tabletek placebo będzie to miało wpływ skuteczność antykoncepcji przy następnym opakowaniu? Antybiotyk ostatnia tabletka została przyjęta dzisiaj (niedziela) a jutro zaczyna się nowe opakowanie

Kobieta, 18 lat

dzień dobry, nie powinno mieć to znaczącego wpływu, jeśli jednak chodzi o ochronę przed ciążą, zalecałabym dodatkowe środki zabezpieczające jeszcze przez ok. tydzień.

 0

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Dzień dobry. Nie mogę dostać leku tegretol cr 200 , który mam zapisany. Ale za to jest dostępny tegretol cr 400. Czy farmaceuta może sprzedać mi ten ? Mąż stosuje 600g na dobę. Proszę o pomoc, mam leku tylko do końca tygodnia. .leki są dla mojego męża.

Mężczyzna, 31 lat

dzień dobry, nie mamy możliwości wydania silniejszej dawki niz zapisana. w odwrotnej sytuacji nie byłoby problemu. tabletki mają postać kontrolowanego uwalniania, stąd nie można ich dzielić. konieczna będzie konsultacja z lekarzem oraz ewentualne wystawienie recepty na 400 mg.

 0

Zobacz wszystkie odpowiedzi