Dzień dobry. Zalecono mi depo meridol z lidokaina po 1 ml w każdą piętę jednorazowy zastrzyk. Przyjmuje leki Alprox, zofenil,acard,sortis. Ortopeda nie widział przeciwskazań. Ja natomiast, w ulotce,znalazłem minimum 5. Jak się odnieść do kojarzenia tych leków?


Odpowiedzi farmaceutów

Żaden z tych leków nie wchodzi w interakcję z Depo-Medrolem, ani nie jest przeciwskazaniem do jego stosowania. Możliwe, że chodzi Panu o skutki uboczne, lecz prawdopodobnie są one "mniejszym złem", niż rezygnacja z Depo-Medrolu.

2023-07-13

Awatar

Farmaceuta

z apteki w Warszawie

 1

Witam. Jednak w tym wypadku pomimo przeciwskazań przyjąłbym ten lek. Prawdopodobnie ma Pan ostrogi i wtym przypadku jedyne słuszne leczenie jest takie które zaordynował lekarz. No jeszcze pozostaje chirurgiczne usunięcie ale z tym wiąże sie więcej niebezpieczeństw. pozdrawiam

2023-07-14

Awatar

mgr farm. Antoni Stolorz

z apteki w Bieruniu

 0

Nagroda

Dzień dobry. W ulotce są wymienione ogólne przeciwwskazania i środki ostrożności przy stosowaniu danego leku. Lekarz natomiast bierze pod uwagę indywidualnie przypadek pacjenta i na podstawie swojej wiedzy i doświadczenia podejmuje decyzję o realnym ryzyku zastosowania danego leku.

2023-07-14

Awatar

mgr farm Jan Pawełkiewicz

z apteki w Koninie

 0

Nagroda

Wstecz

Wczytywanie