Dzień dobry,dziś przez przypadek podałam 9 miesięcznemu dziecku 5 kropli berodual doustnie. Pomyliłam z deflegminem który ma podobną butelkę.. To miało miejsce o 10:30. Obserwuje dziecko I do tej pory nic się nie działo,teraz ma drzemkę. Czy powinnam jechać z dzieckiem do lekarza? Czy coś może się stać? Czy berodual doustnie może wyrządzić dziecku szkody w organizmie?


Odpowiedzi farmaceutów

Witam. Jest to małe dziecko, więc na wszelki wypadek sugeruję konsultację z pediatrą. Jednak w mojej ocenie nic nie powinno się dziać, poniewaz 5 kropli jest to niewielka ilość. Objawy przedawkowania to w szczególności:, tachykardia, kołatanie serca, drżenie mięśni, podwyższenie lub obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, zwiększenie różnicy pomiędzy ciśnieniem skurczowym i rozkurczowym, bóle dławicowe, zaburzenia rytmu serca, zaczerwienienie twarzy. Obserwowano również kwasicę metaboliczną i hipokaliemię . suchość błony śluzowej jamy ustnej, zaburzenia akomodacji. Pozdrawiam serdecznie

2024-02-22

Awatar

mgr farm. Gabriela Matera

z apteki w Knurowie

 1

Nagroda

Dzien dobry. Incydentalne podanie, jesli nadal nie wystapily zadne objawy nieporzadane niczego juz po 12 godzinach zapewne nie zmieni. Prosze jednak bardziej uwaznie stosowac leki oraz rozdzielic wziewne od doustnych.

2024-02-22

Awatar

mgr farm. PIOTR SUROWIAK

z apteki w Sochaczewie

 0

Nagroda

Dzień dobry. Należy dalej obserwować dziecko i w razie jakichkolwiek niepokojących objawów udać się do lekarz. Natomiast przy tak niewielkiej dawce nic nie powinno się stać.

2024-02-23

Awatar

mgr farm Jan Pawełkiewicz

z apteki w Koninie

 0

NagrodaNagroda

Nic się nie powinno stać, ale jeżeli będą jakieś niepokojące objawy - trzeba się czym prędzej udać na pogotowie.

2024-02-23

Awatar

 1

NagrodaNagrodaNagrodaNagroda

Wstecz

Wczytywanie