Czy mogę przyjmować encorton i vibin mini z przerwą 5h. Wiem że antykonc. Mogą nasilać działanie sterydu, ale czy mogę je w ogóle brać może antykonc przestają być skuteczne


Odpowiedzi farmaceutów

kieruję do lekarza

2019-11-14

Awatar

bielice

z apteki w Bielicach

 0

Witam serdecznie, sterydy nie wchodzą w interakcje ze tabletkami antykoncepcyjnymi. Nie ma potrzeby stosowania dodatkowego zabezpieczenia. Jednak mogą zwiększać ich działanie, dlatego być może będzie niezbędna korekta dawki encortonu.

2019-11-14

Awatar

 0

NagrodaNagrodaNagroda

Dzień dobry , w przypadku stosowania obu leków jednocześnie następuje nasilenia działania terapeutycznego , ale także toksycznego sterydu, jesli niezbedne jest stosowanie obu leków najlepiej skonsultowac to z lekarzem na pewno rozdzielić dawkowanie - steryd rano między 6, a 8 mą godzina , a antykoncepcję wieczorem ,

2019-11-14

Awatar

Farmaceuta

z apteki w Stargardzie Szczecińskim

 0


Wszelkie porady oraz odpowiedzi na pytania są udzielane przez farmaceutów z należytą starannością i w oparciu o najlepszy stan zawodowej wiedzy, niemniej jednak z uwagi na ograniczony kontakt z pacjentem oraz możliwość podania przez pacjenta niekompletnych informacji, zastrzega się, iż uzyskane w ten sposób informacje nie mogą służyć ani być podstawą do samodzielnej zmiany sposobu diagnostyki i leczenia. Nie zastępują one również porady lekarskiej.

Wstecz

Wczytywanie