Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż, gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj on-line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Sprawdź teraz w najbliższej aptece
Wszystkie kategorieWszystkie kategorie

Preparaty wzmacniające kości, mięśnie i stawy

Preparaty wzmacniające kości, mięśnie i stawy są stosowane w celu poprawy kondycji i sprawności całego układu ruchu. Ból pleców, kolan, bioder, stawów oraz ograniczona sprawność ruchowa mogą być objawem różnych dolegliwości i chorób. Dolegliwości te dotyczą zarówno osób starszych, jak i sportowców, pracowników fizycznych oraz osób, u których zdiagnozowano stan zapalny stawów lub kości. W tej kategorii można znaleźć preparaty na stawy, mięśnie i kości, które posiadają w składzie takie substancje jak: glukozamina, chondroityna, witamina C, kwas hialuronowy, kolagen, wyciągi roślinne, magnez, wapń i witamina D (np. Doppelherz aktiv Na stawy, Orton Flex, 4 Flex). W aptekach dostępne są preparaty polecane m.in. osobom, u których doszło do nadmiernego zużycia elementów kostno-stawowych, wykonującym ciężka pracę fizyczną obciążającą stawy, uprawiającym sport, z nadwagą, kobietom w okresie menopauzy zagrożonym osteoporozą, osobom po urazach i kontuzjach w obrębie narządu ruchu, w okresie rekonwalescencji i rehabilitacji.


4 FLEX

proszek do sporządzania roztworu doustnego

4 Flex interakcje ulotka proszek do sporządzania roztworu doustnego  30 sasz.

4 Flex

30 sasz.

suplement diety


Ulotka

4 FLEX CZARNA PORZECZKA

proszek do sporządzania roztworu doustnego

4 Flex cassis interakcje ulotka proszek do sporządzania roztworu doustnego  30 sasz.

4 Flex cassis

30 sasz.

suplement diety


Ulotka

4 Flex czarna porzeczka interakcje ulotka proszek do sporządzania roztworu doustnego  30 sasz.

4 Flex czarna porzeczka

30 sasz.

suplement diety


Ulotka

4 FLEX SILVER

proszek do sporządzania roztworu doustnego

4 Flex Silver interakcje ulotka proszek do sporządzania roztworu doustnego  30 sasz.

4 Flex Silver

30 sasz.

suplement diety


Ulotka

4 FLEX SPORT

proszek do sporządzania roztworu doustnego

4 Flex Sport interakcje ulotka proszek do sporządzania roztworu doustnego  30 sasz.

4 Flex Sport

30 sasz.

suplement diety


Ulotka

ACTIVE FLEX

kapsułki

Active Flex interakcje ulotka kapsułki  90 kaps.

Active Flex

90 kaps.

suplement diety


Ulotka

ACTIVLAB KOLAGEN EXTRA

proszek

AKTIVON SPORT COLLAGEN FORCE

Collagen Force interakcje ulotka   30 sasz.

Collagen Force

30 sasz.

suplement diety


Ulotka

ALLNUTRITION COLLAGEN

proszek

Allnutrition Collagen Pro orange interakcje ulotka proszek  400 g

Ulotka

Kości, mięśnie, stawy

Jak zadbać o kości, mięśnie i stawy?

Kości i stawy to części ciała, które są na co dzień mocno eksploatowane, nic dziwnego, że wraz z wiekiem bardzo szybko się „zużywają”. Dodatkowo nie służy im ani siedzący tryb życia, ani nadmierna lub niedostosowana do własnych możliwości aktywność fizyczna, a także niezdrowa dieta i nadwaga.

Na funkcjonowanie kości i stawów duży wpływ mają nasze mięśnie. Dlatego warto wzmocnić swoje mięśnie regularnym wysiłkiem fizycznym. Z badań wynika, że ma on pozytywny wpływ na mineralizację (uwapnienie) kości. Nie musi to być skomplikowany i wymagający trening na siłowni. Ćwiczenia można robić w domu lub na świeżym powietrzu bez korzystania ze sprzętu. Warto zacząć na przykład od szybkiego marszu, jazdy na rowerze czy popularnego treningu nordic walking. 

Schorzenia układu ruchowego potrafią być bardzo bolesne, wielu z nich można uniknąć, wystarczy odpowiednio się odżywiać, pilnować prawidłowej wagi oraz regularnie ćwiczyć. Dodatkowo można włączyć odpowiednie apteczne preparaty na mocne kości i stawy, a także korzystać z pomocy fizjoterapeutów i masażystów.

Jakie preparaty wspomagają pracę stawów i kości?

Suplementy na stawy i kości mogą być bardzo pomocne zarówno w profilaktyce, jak i leczeniu chorób układu ruchu. Nie zawsze jednak jesteśmy w stanie dostarczyć wszystkich niezbędnych składników odżywczych w codziennej diecie. Zwłaszcza kiedy problemy ze stawami już wystąpiły, potrzebujemy zapewnić organizmowi odpowiednie substancje w zwiększonej dawce - wtedy pora na suplementy, które pomogą w regeneracji chrząstki stawowej.

Strzykanie, strzelanie, chrupanie w stawach to powszechnie występująca dolegliwość. Powodem tego może być niska aktywność fizyczna, nieprawidłowości w budowie stawów, kości czy też zmiany zwyrodnieniowe. W takiej sytuacji warto pomyśleć o zastosowaniu preparatu z kolagenem. Kolagen jest naturalnie występującym w organizmie białkiem budującym tkankę łączną wchodzącą w skład stawów, czy ścięgien. Zapewnia także sprężystość i elastyczność skóry. Jego nietypowy skład aminokwasowy wyróżnia się dużą ilością glicyny i proliny. Preparaty z kolagenem na stawy są znakomite w regeneracji chrząstki stawowej, a przez to niwelują „strzelanie” w stawach. Dobrze sprawdzają się w połączeniu z glukozaminą i witaminami.

Chondroityna to jeden z najpopularniejszych składników aktywnych na  regenerację chrząstki stawowej. Najlepiej działa w połączeniu z glukozaminą - również naturalnie wytwarzanym przez organizm aminocukrem, który w preparatach występuje jako chlorowodorek lub siarczan glukozaminy. Podobnie jak chondroityna jest elementem syntezy substancji budulcowych chrząstki stawowej, dzięki czemu pozwala wzmocnić, a nawet częściowo zregenerować zmienione chorobowo stawy.

Jeśli chodzi o preparaty czy witaminy na wzmocnienie kości lub stawów, zwykle najbardziej zainteresowane są tym tematem osoby regularnie uprawiające sport oraz dotknięte różnymi schorzeniami, np. osteoporozą czy chorobą zwyrodnieniową stawów. Nie znaczy to jednak, że innych to nie dotyczy. Warto mimo wszystko skonsultować wszelkie wątpliwości z lekarzem jeszcze zanim zaczniemy suplementację na własną rękę.