Przez ostatnich kilka dni stosowałam clindacne na twarz oraz triderm na inny obszar ciała. Maści używałam na noc i drugiej nocy wystąpiły u mnie dziwne drgania mięśni i mrowienie kończyn, uderzenia gorąca i inne dziwne odczucia, nie byłam też w stanie zasnąć praktycznie przez całą noc. Podobne sytuacje miałam w kolejnych dniach. Po sprawdzeniu, że leki wchodzą ze sobą w interakcję już ich nie stosuję, ale chciałam spytać czy mogę mieć jakieś konsekwencje zdrowotne na dłuższy czas z tego powodu? Czy powinnam skonsultować się z lekarzem jeśli praktycznie ustąpiły wszystkie objawy?

Dotyczy ulotki Triderm

Ręka podaje torbę z lekami

Zobacz, która apteka w Twoim mieście ma lek Triderm.
Sprawdzaj dostępność leków w ponad aptek w całej Polsce!


Odpowiedzi farmaceutów

Dzień dobry, Nie powinno być żadnych działań niepożądanych długoterminowych, jednak to zdarzenie należy zgłosić lekarzowi. Pozdrawiam

2022-10-19

Awatar

Mgr farm Martyna Brzezińska

z apteki w Krakowie

 1

NagrodaNagrodaNagrodaNagroda

Wszelkie porady oraz odpowiedzi na pytania są udzielane przez farmaceutów z należytą starannością i w oparciu o najlepszy stan zawodowej wiedzy, niemniej jednak z uwagi na ograniczony kontakt z pacjentem oraz możliwość podania przez pacjenta niekompletnych informacji, zastrzega się, iż uzyskane w ten sposób informacje nie mogą służyć ani być podstawą do samodzielnej zmiany sposobu diagnostyki i leczenia. Nie zastępują one również porady lekarskiej.

Wstecz

Wczytywanie