Jak poprawnie wykonywać test Fluorecare Covid-19?

poproszę o instrukcję obsługi testu

Dotyczy ulotki Fluorecare Covid-19 Zestaw testów diagnostycznych do wykrywania antygenu sars-cov-2 wymaz z nosa

Ręka podaje torbę z lekami

Zobacz, która apteka w Twoim mieście ma lek Fluorecare Covid-19 Zestaw testów diagnostycznych do wykrywania antygenu Sars-CoV-2 wymaz z nosa.
Sprawdzaj dostępność leków w ponad 10 800 aptek w całej Polsce!


Odpowiedzi farmaceutów

PRZYGOTOWANIE PRÓBKI 1. Przygotowanie przed badaniem Umyj lub zdezynfekuj ręce, a następnie całkowicie je osusz. 2. Pobieranie i przetwarzanie próbek UWAGA: Pobrane próbki wymazów należy natychmiast przetworzyć i poddać badaniu. UWAGA: W przypadku pobierania wymazu od innych osób należy założyć maskę na twarz. W przypadku dzieci może nie być konieczne wkładanie wacika tak głęboko do nozdrza. W przypadku bardzo małych dzieci może być potrzebna druga osoba do podtrzymywania głowy dziecka podczas wymazywania. UWAGA: Nieprawidłowe wykonanie wymazu może spowodować uzyskanie wyników fałszywie ujemnych. UWAGA: Przed i po wykonaniu testu należy umyć ręce. UWAGA: Nie należy dotykać końcówki (miejsca pobrania próbki) gazika. zdjąć folię nie dotykać główki wacika Obrócić 5 razy Obrócić 5 razy Przekręcić 10 razy ścisnąć Wsunąć na głębokość 2-4 cm Odczekać 1 min. 1) 2) 3) 4) 5) 6) 7) 8) 9) Usuń folię z górnej części probówki do pobierania próbek. Umieść probówkę w stojaku na probówki lub w tylnej części pudełka Wyjmij wymazówkę do pobierania próbek z woreczka. Używając sterylnej wymazówki znajdującej się w zestawie, ostrożnie włóż wymazówkę do jednego nozdrza. Końcówkę wymazówki należy wprowadzić na głębokość 2-4 cm, aż do napotkania oporu. Obróć wymazówkę 5 razy okrężnym ruchem wokół wewnętrznej ścianki, aby upewnić się, że pobrano zarówno śluz, jak i komórki. Używając tej samej wymazówki, powtórz tę czynność w drugim nozdrzu, aby upewnić się, że z obu jam nosowych pobrano odpowiednią próbkę. 10) Nałóż mocno końcówkę wkraplacza na probówkę. Dokładnie wymieszaj, wirując lub pstrykając dnem probówki. Uwaga: 1. Do pobrania próbki należy użyć wymazówki.

2023-12-03

Awatar

Mgr farm Martyna Brzezińska

z apteki w Krakowie

 0

NagrodaNagrodaNagroda

do testu jest dołączona ulotka z dokładną instrukcją w formie graficznej. Proszę zrobić szpatułką wymaz z nosa i przenieść ją do fiolki do której wcześniej trzeba wlać płyn kontrolny. Szpatułkę z wymazem wymoczyć dokładnie w płynie nawet palcami wycisnąć przez sciankę plastikowej fiolki przez 2-3- minuty. następnie filokę zamknąć i wlać 2-3 krople na płytkę w miejscu okrągłego otworu. Zaczekać na wynik. 1 kreka negatywny, 2 kreski pozytywny. Pozdrawiam

2023-12-04

Awatar

 0

NagrodaNagrodaNagroda

test wykonuje się z wydzieliny z nosa (ewentualnie ze śliny pod warunkiem obfitej wydzieliny - nie wolno nic jeść pół godziny przed wymazem). Przygotować probówkę z płynem testowym, głowę odchylić delikatnie do tyłu. Wymazówkę należy wsunąć do nosa i obracając w każdym z nozdrzy pobrać wydzielinę. Następnie umieścić wymazówkę w probówce z płynem i przepłukać końcówkę. Mieszaninę z płynem nakroplić w okienko testowe. Odczytać wynik: zawsze musi być pasek w okienku testowym z literą C (kontrola) - brak tego paska unieważnia wynik testu. Następnie należy sprawdzić czy na teście pojawi się jeszcze drugi pasek - w zależności od umiejscowienia odczytuje się odpowiedni drobnoustrój (grypa A/B, Covid, RSV). Proszę przeczytąc uważnie ulotkę a w razie wątpliwości skontaktować się z aptekę, w której nabyto test.

2023-12-04

Awatar

Farmaceuta

z apteki w Markach

 0


Wstecz

Wczytywanie