Awatar

MAGISTER FARMACJI KRYSZTOF BELZOWSKI

 66  26

Farmaceuta z apteki w Krakowie


Informacje


Odpowiedzi na pytania pacjentów

Witam. Gdzie w Kujawsko-pomorskim lub w pomorskim dostępna jest szczepionka na ospę wietrzną Varilix?

Kobieta, 4 lata

Trzeba dzwonić do aptek.

 0

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Witam Lekarz przepisał mi macromax aż 6 tabletek raz dziennie. Mam anginę. Czy to jest dobry lek na anginę? I czy dawka nie jest za duza bo zazwyczaj zażywa się tylko trzy tabletki? Mam problemy żołądkowe i nie chciałabym żeby mi ten antybiotyk zaszkodził. Wczoraj po przeczytaniu ulotki zażyłam pierwszą dawkę leku zaraz po posiłku a dzisiaj wyczytałam w internecie że ten antybiotyk przyjmuje się godzinę przed lub dwie godziny po jedzeniu bo inaczej się nie wchłania. Więc niewiem która wersja jest prawdziwa.

Kobieta, 46 lat

Lekarz z pewnością wie co robi. Zatem proszę trzymać się jego zaleceń. Lek przyjmujemy ok. godz. przed jedzeniem, jeden raz dziennie. Potem zażyć probiotyk. Pozdrawiam

 1

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Witam, robiłam badania na helicobacter pylori z krwi i wyszło 1.61 gdzie norma to 0.9 . Stosuje już 10 dni antybiotyki metronidazol i Amotaks biorę dwie tabletki dziennie co 12h) i ulcamed (cztery razy dziennie) do tego mesopral dwa razy dziennie. Moje pytanie brzmi, czy mimo leczenia już 10dni ma prawo boleć mnie żołądek/brzuch? Czy to normalne podczas leczenia czy może antybiotyki nie działają tak jak powinny? Jestem bardzo zaniepokojona bo ból utrzymuje się bez przerwy odkąd przyjmuje leki.

Kobieta, 20 lat

Dolegliwości wyżej wymienione mogą się utrzymywać w czasie leczenia. Badanie wykonać po leczeniu, po ok. miesiącu. Pozdrawiam

 0

Zobacz wszystkie odpowiedzi

U 4 latka zauważyłam owsiki. W domu 14 miesięczne dziecko karmione piersią. Czy są jakieś inne preparaty lecznicze dostępne dla matek karmiących i tak małych dzieci ? Zakupiony pyrantelum ale w ulotce przeciwwskazane w przypadku karmienia piersią.

Kobieta, 33 lata

W przypadku wyżej wymienionym trzeba skonsultować się z pediatrą.Pozdrawiam

 0

Zobacz wszystkie odpowiedzi