AwatarPrzyjaciel Pacjenta 2020Przyjaciel Pacjenta 2019

magister farmacji Ewelina Szewiało

 725  524

Farmaceuta z apteki w Złotoryi


Czy chcesz wysłać pytanie do apteki,
w której pracuje ten farmacueta?


Informacje

Ten farmaceuta nie dodał jeszcze żadnych informacji o sobie.

To Twój profil? Zaloguj się na konto i napisz o sobie kilka zdań, aby pacjenci mogli cię lepiej poznać.


Nagrody farmaceuty


Odpowiedzi na pytania pacjentów

Nie doczytalem ulotki i polknalem tantum verde jak syrop czy cos mi grozi?doczytalem pozniej ze stosuje sie go do plukania gardla.

Dotyczy ulotki Tantum Verde

Mężczyzna, 36 lat

nie zaszkodzi

 1

Zobacz wszystkie odpowiedzi

czy tussicom jest bezpieczny,bez skutków ubocznych,stosując leki na nadciśnienie,carvedilol,,essential oraz wiele innych.

Mężczyzna, 91 lat

Jest bezpieczny gdy stosujemy go dorażnie, maksymalnie 3-4 dni.

 1

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Po ibuprofenie, po ilu godzinach można wziąć inne NLPZ np jak ibuprofen okaże się za słaby w dłuższym bólu? Po takim samym czasie jak miałaby być następna dafka ibuprofenu? Czyli jak się weźmie 400mg ibuprofenu do po 8h można wziąć Ketonal lub naproksen? I czy występuje różnica w grupach wiekowych: młodzież , dorośli i seniorzy?

Mężczyzna, 24 lata

około 8 h to bezpieczna odległość czasowa. U młodzieży i u osób starszych należy uważać przy stosowaniu ketonalu. Lepiej zastosować kolejną dawkę ibuprofenu lub paracetamol 500mg

 4

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Jakie solpadeine najlepiej działa? Tabletki zwykle, musujące czy kapsułki? Skończyły mi się musujące (tylko takie narazie stosowałem) i nie wiem jakie kupic.

Mężczyzna, 24 lata

każda zadziała, ale najszybciej musujące

 1

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Pierwszy lekarz zapisał mi Neoparin - w zwiazku z naderwaniem mięśnia, a drugi Dicloduo Combi w związku z zapaleniem nerwu w szyi. Poinformowałam drugiego lekarza, że biorę już Neoparin. Ale nie dostałam żadnej odpowiedzi, reakcji, nic. Tylko receptę. Czy mogę brać oba leki?

Kobieta, 40 lat

Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie DIKLOFENAK oraz ENOKSAPARYNĘ. Połączenie tych leków może spowodować zwiększone ryzyko krwawień i powstawania siniaków, wydłużenie czasu krwawienia z wszelkich zranień. Proszę skonsultować to z lekarzem do którego ma pani zaufanie

 1

Zobacz wszystkie odpowiedzi