Awatar

magister farmacji Anna Ciesiołka

 30  19

Farmaceuta z apteki w Krakowie


Czy chcesz wysłać pytanie do apteki,
w której pracuje ten farmacueta?


Informacje

Ten farmaceuta nie dodał jeszcze żadnych informacji o sobie.

To Twój profil? Zaloguj się na konto i napisz o sobie kilka zdań, aby pacjenci mogli cię lepiej poznać.


Odpowiedzi na pytania pacjentów

Z uwagi na bardzo silny ból gardła po usunięciu migdałków podniebiennych nie jestem w stanie zjeść pierwszego posiłku przed przyjęciem Ketonalu Forte, który jako jedyny uśmierza ból. Wiem jednak, że leku tego nie można przyjmować na pusty żołądek. Czy w związku z tym, jeżeli kilka godzin wcześniej przyjmę Polprazol Max, mimo wszystko będę mógł bezpieczniej przyjąć Ketonal Forte?

Dotyczy ulotki Ketonal Forte

Mężczyzna, 21 lat

Dzień dobry, tak oczywiście będzie Pan mógł zażyc ketonal

 1

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Mój synek 4letni od piątku dostaje azycyne 4ml raz na dzien. Zaczęłam podawać ja w piątek o godz 21 i w sobote tez dostał o 21, ale dzisiaj podałam mu o 10rano. Po prostu przez pomyłkę gdyż córka tez jest chora i dostaje leki w innych godz. Jak teraz mam dawać antybiotyk synkowi i czy mu nie zaszkodzi to że dostal za wcześnie dawkę antbiotyku??

Mężczyzna, 4 lata

Dzień dobry, myślę że nie powinno zdażyć się nic złego. Proszę podawać dalej antybiotyk o nowej godzinie (10) dla zachowania rutyny.

 0

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Czy mogę przedłużyć cykl biorąc 21 tabletek aktywnych z jednego opakowania leverette a potem zamiast przerwy wziąć jeszcze 7 tabletek aktywnych z drugiego opakowania i dopiero wtedy zrobić przerwę? Czy też powinnam wziąć 2 całe opakowania bez przerwy? Zależy mi, żeby przesunąć okres przez wzgląd na wyjazd, jednak z reguły jak łączyłam całe opakowania to pojawiały się uporczywe plamienia. Czy mogę więc brać tabletki 28 dni i dopiero wtedy zrobić przerwę?

Dotyczy ulotki Leverette

Kobieta, 20 lat

Dzień dobry, tak jest taka możliwość. Może Pani tak zrobic. Pozdrawiam!

 1

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Witam. W niedziele rano byłam szczepiona jedno dawkowa szczepionka na COVID, podwieczor dostałam gorączki, leki które miałam zażywać po szczepieniu jak bym miała gorączkę nie pomagają zbić jej. Co mogę wziąć by chociaż gorączka odpuściła, mam jeszcze bóle mięśni i jestem osłabiona

Kobieta, 22 lata

Dzień dobry, może Pani zażyć spokojnie 4 g paracetaolu w ciągu doby (zwykle to 8 tabletek po 500 mg). Zwykle niesty należy przeczekać złe sampoczucie. Pozdrawiam!

 0

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Czy stosując lek structum wolno mi pić alkohol?

Dotyczy ulotki Structum

Kobieta, 20 lat

Dzień dobry, tak można pić alkohol. Oczywiście w umiarkowanych ilościach! Pozdrawiam!

 2

Zobacz wszystkie odpowiedzi