Czy mogę łączyć panadol advance z aspiryną ? Mam silne bóle migrenowe, biore paracetamol, bo na wieksząść leków jestem uczulona, czy mogę zażyć go z aspiryną?


Odpowiedzi farmaceutów

Witam. Panadol Advance to nic innego jak paracetamol w dawce 500mg (czyli zwykły apap). Prosze pamiętać by nie łączyć preparatów z paracetamolem (jednorazowa dawka wynosi 1000mg zaś dobowa lepiej żeby nie przekraczała 4000mg). Co do uczulenia, proszę brać pod uwagę że kwas acetylosalicylowy czyli aspiryna bardzo często wykazuje właściwości alergizujące. Może Pani wypróbować preparat Excedrin MigraStop który zawiera połączenie Paracetamolu z Aspiryną i Cofeiną (kofeina dla wzmocnienia efektu działania substancji czynnych) w bezpiecznie skomponowanych dawkach. Pozdrawiam i życzę dużo zdrówka!

2020-04-30

Awatar

mgr farm. Tomasz Oleszczuk

z apteki w Rejowcu Fabrycznemu

 2

Nagroda

Wszelkie porady oraz odpowiedzi na pytania są udzielane przez farmaceutów z należytą starannością i w oparciu o najlepszy stan zawodowej wiedzy, niemniej jednak z uwagi na ograniczony kontakt z pacjentem oraz możliwość podania przez pacjenta niekompletnych informacji, zastrzega się, iż uzyskane w ten sposób informacje nie mogą służyć ani być podstawą do samodzielnej zmiany sposobu diagnostyki i leczenia. Nie zastępują one również porady lekarskiej.

Wstecz

Wczytywanie