TAK
2024-04-05
aptekarz
z apteki w Lidzbarku
0
TAK
2024-04-05
aptekarz
z apteki w Lidzbarku
0
Dzień dobry. Tak, obydwa leki można stosować razem.
2024-04-05
Witam. Ja mam odmienne zdanie niż moi przedmówcy. Poniewaz zgodnie z CHARKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO TETRALYSAL- Tetracyklina zmniejsza przeciwbakteryjne działanie penicylin i innych antybiotyków o działaniu bakteriobójczym ( Amoksiklav ). Może się to wiązać z nieskutecznością leczenia Amoksiklavem. O ile Tetralysal jest stosowany w leczeniu zmian skórnych należy go odstawić, a nastepnie powrócić do terapii po zakończeniu przyjmowania Amoksiklavu LUB SKONSULTOWAĆ SIĘ Z LEKARZEM. Pozdrawiam serdecznie
2024-04-05
chyba te leki zostały zlecone przez dwóch różnych lekarzy.Raczej nie jest zalecane łączenie takich leków w jednej kuracji.Tetracyclina zmniejsza wchłanianie amoksiklavu,więc może na czas stosowania amoksiklavu należy odstawić tetracyclinę.?Prosze skontaktować się z lekarzem, poza tym żoładek chyba nie wytrzyma takiej podwójnej kuracji antybiotykowej.
2024-04-06
Farmaceuta
z apteki w Przemyślu
0
Wszelkie porady oraz odpowiedzi na pytania są udzielane przez farmaceutów z należytą starannością i w oparciu o najlepszy stan zawodowej wiedzy, niemniej jednak z uwagi na ograniczony kontakt z pacjentem oraz możliwość podania przez pacjenta niekompletnych informacji, zastrzega się, iż uzyskane w ten sposób informacje nie mogą służyć ani być podstawą do samodzielnej zmiany sposobu diagnostyki i leczenia. Nie zastępują one również porady lekarskiej.
