Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż, gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj on-line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Sprawdź teraz w najbliższej aptece
Wszystkie kategorieWszystkie kategorie

Środki na bóle stawów i mięśni - preparaty, tabletki, kapsułki

Środki na bóle stawów i mięśni służą zmniejszeniu dyskomfortu spowodowanego dolegliwościami bólowymi .Ból mięśni, stawów i kości może być objawem wielu chorób: takich jak: borelioza, infekcje wirusowe (grypa, ospa wietrzna, półpasiec, różyczka), niedoczynność tarczycy, osteoporoza. Często mamy również do czynienia z chorobami reumatycznymi, takimi jak reumatoidalne zapalenie stawów, zapalenie wielomięśniowe lub zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa. Mięśnie i stawy mogą także boleć z powodu ich nadwyrężenia – urazów, nadmiernego rozciągania i przeciążenia. W tych dolegliwościach stosuje się najczęściej leki przeciwbólowe. Dolegliwości bólowe mięśni i stawów są zwykle związane z występującym w tych tkankach stanem zapalnym. Dlatego też, w celu zmniejszenia uciążliwych objawów, można sięgnąć po środki przeciwbólowe o działaniu przeciwzapalnym (NLPZ). W aptekach znajdziemy liczne preparaty bez recepty zawierające NLPZ jak: naproksen (np.Aleve), diklofenak (np. Voltaren Acti Forte), ketoprofen (np. Ketonal active), meloksikam (np. Mel).


ASPICAM BIO

tabletki

Aspicam Bio interakcje ulotka tabletki 7,5 mg 10 tabl.

Aspicam Bio

7,5 mg | 10 tabl.

lek dostępny bez recepty


Ulotka

Aspicam Bio interakcje ulotka tabletki 7,5 mg 20 tabl.

Aspicam Bio

7,5 mg | 20 tabl.

lek dostępny bez recepty


Ulotka

Aspicam Bio interakcje ulotka tabletki 7,5 mg 30 tabl.

Aspicam Bio

7,5 mg | 30 tabl.

lek dostępny bez recepty


Ulotka

Aspicam Bio (Aspicam) interakcje ulotka tabletki 7,5 mg 30 tabl.

Aspicam Bio (Aspicam)

7,5 mg | 30 tabl.

lek dostępny bez recepty


Ulotka

BICAPS DEVIL'S CLAW

kapsułki

Bicaps Devil's Claw interakcje ulotka kapsułki  60 kaps.

Bicaps Devil's Claw

60 kaps.

suplement diety


Ulotka

CZARCI PAZUR ALTER MEDICA

kapsułki

Czarci Pazur interakcje ulotka kapsułki  60 kaps.

Czarci Pazur

60 kaps.

suplement diety


Ulotka

CZARCI PAZUR HERBAPOL KRAKÓW

kapsułki

Czarci Pazur interakcje ulotka kapsułki  30 kaps.

Czarci Pazur

30 kaps.

suplement diety


Ulotka

CZARCI PAZUR PHARMOVIT

kapsułki

DEKENOR

tabletki powlekane

Dekenor interakcje ulotka tabletki powlekane 25 mg 10 tabl. | 10 blist.x1

Dekenor

25 mg | 10 tabl. | 10 blist.x1

lek dostępny bez recepty


Ulotka

Dekenor interakcje ulotka tabletki powlekane 25 mg 30 tabl. | 30 szt.po 1 blist.

Dekenor

25 mg | 30 tabl. | 30 szt.po 1 blist.

lek dostępny bez recepty


Ulotka

Leki na bóle mięśni i stawów

Co to są bóle mięśni i stawów? Jakie mogą być przyczyny występowania dolegliwości?

Bóle mięśni i stawów to częste dolegliwości występujące u ludzi w różnym wieku. U młodych i aktywnych fizycznie zazwyczaj pojawiają się po wysiłku fizycznym lub są efektem przeciążeń, kontuzji bądź urazów. Bóle związane z układem ruchu to dokuczliwy problem, który często dotyka osoby starsze. Przeważnie są spowodowane postępującymi chorobami zwyrodnieniowymi, ponieważ wraz z wiekiem dochodzi do utraty elastyczności chrząstki i powstawania zmian zwyrodnieniowych w stawach.

Ból mięśniowy może mieć charakter ograniczony lub uogólniony. Zlokalizowany ból mięśniowy może dotyczyć jednego mięśnia lub grupy mięśniowej. Z kolei ból stawów zwykle jest wynikiem występującego w ich obrębie stanu zapalnego. Staw jest wtedy obrzęknięty, skóra nad nim jest zaczerwieniona i cieplejsza od otaczających tkanek, może występować ograniczenie ruchomości stawu.

Bóle mięśni i stawów mogą być objawem wielu chorób, nie tylko samych mięśni, lecz także schorzeń układu nerwowego, infekcji wirusowych (np. grypy), chorób o podłożu autoimmunologicznym (np. reumatoidalnego zapalenia stawów) i chorób ogólnoustrojowych (np. niedoczynności tarczycy).

Leczenie bólu mięśni i stawów

Jako leki pierwszego rzutu w dolegliwościach bólwych podaje się środki przeciwbólowe z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Leki przeciwbólowe i przeciwzapalne można stosować doustnie w formie tabletek, kapsułek lub saszetek. Podanie doustne jest jednak obciążone ryzykiem wystąpienia działań niepożądanych, szczególnie ze strony układu pokarmowego. Ponadto tabletki przeciwbólowe wykazują działanie drażniące błonę śluzową żołądka i nie wszyscy mogą je przyjmować, np. ze względu na chorobę wrzodową żołądka, refluks, zgagę czy przyjmowane inne leki, które wchodzą w interakcję z preparatami przeciwbólowymi. Jeśli dolegliwości nie są bardzo nasilone można sięgnąć po preparaty  o działaniu miejscowym jak np. żele, maści, zawierające substancję o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym.

Maści i żele na bóle mięśni i stawów przynoszą ulgę w bólu i ograniczają stan zapalny, a substancja lecznicza dociera w miejsce bólu. Większość tego typu preparatów jest dostępnych bez recepty i zawiera popularne NLPZ jak: ibuprofen, naproksen, diklofenak. Są też takie, które wydawane są z przepisu lekarza, ponieważ zawierają silniej działające substancje lecznicze: ketoprofen, indometacynę, fenylobutazon.  W aptekach znajdziemy też maści o działaniu rozgrzewającym, chłodzącym, zawierające wyciągi roślinne (np. korzeń hakorośli) lub maści z dodatkiem chondroityny, glukozaminy czy kolagenu.

Przy urazach coraz częściej stosuje się pomoce ortopedyczne (np. ortezy). Jeśli dolegliwości bólowe powstały na skutek przeciążeń ścięgien, można zastosować terapię osoczem bogatopłytkowym (PRP) lub przeszczep komórek macierzystych. W niektórych przypadkach u chorego wykonuje się tzw. blokady, czyli zastrzyki z chemicznych lub biologicznych bardzo silnych leków przeciwzapalnych.