Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż, gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj on-line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Sprawdź teraz w najbliższej aptece
Wszystkie kategorieWszystkie kategorie

Środki na bóle stawów i mięśni - preparaty, tabletki, kapsułki

Środki na bóle stawów i mięśni służą zmniejszeniu dyskomfortu spowodowanego dolegliwościami bólowymi .Ból mięśni, stawów i kości może być objawem wielu chorób: takich jak: borelioza, infekcje wirusowe (grypa, ospa wietrzna, półpasiec, różyczka), niedoczynność tarczycy, osteoporoza. Często mamy również do czynienia z chorobami reumatycznymi, takimi jak reumatoidalne zapalenie stawów, zapalenie wielomięśniowe lub zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa. Mięśnie i stawy mogą także boleć z powodu ich nadwyrężenia – urazów, nadmiernego rozciągania i przeciążenia. W tych dolegliwościach stosuje się najczęściej leki przeciwbólowe. Dolegliwości bólowe mięśni i stawów są zwykle związane z występującym w tych tkankach stanem zapalnym. Dlatego też, w celu zmniejszenia uciążliwych objawów, można sięgnąć po środki przeciwbólowe o działaniu przeciwzapalnym (NLPZ). W aptekach znajdziemy liczne preparaty bez recepty zawierające NLPZ jak: naproksen (np.Aleve), diklofenak (np. Voltaren Acti Forte), ketoprofen (np. Ketonal active), meloksikam (np. Mel).


ASPICAM BIO

tabletki

Aspicam Bio interakcje ulotka tabletki 7,5 mg 10 tabl.

Aspicam Bio

7,5 mg | 10 tabl.

lek dostępny bez recepty


Ulotka

Aspicam Bio interakcje ulotka tabletki 7,5 mg 20 tabl.

Aspicam Bio

7,5 mg | 20 tabl.

lek dostępny bez recepty


Ulotka

Aspicam Bio interakcje ulotka tabletki 7,5 mg 30 tabl.

Aspicam Bio

7,5 mg | 30 tabl.

lek dostępny bez recepty


Ulotka

Aspicam Bio (Aspicam) interakcje ulotka tabletki 7,5 mg 30 tabl.

Aspicam Bio (Aspicam)

7,5 mg | 30 tabl.

lek dostępny bez recepty


Ulotka

BICAPS DEVIL'S CLAW

kapsułki

BICAPS DEVIL'S CLAW interakcje ulotka kapsułki  60 kaps.

BICAPS DEVIL'S CLAW

60 kaps.

suplement diety


Ulotka

BIVANOL

kapsułki

Bivanol interakcje ulotka kapsułki  90 kaps.

Bivanol

90 kaps.

żywność specjalnego przeznaczenia


Ulotka

CZARCI PAZUR ALTER MEDICA

kapsułki

Czarci Pazur interakcje ulotka kapsułki  60 kaps.

Czarci Pazur

60 kaps.

suplement diety


Ulotka

CZARCI PAZUR PHARMOVIT

kapsułki

DEKTAC

tabletki powlekane

Dektac interakcje ulotka tabletki powlekane 0,025 g 10 tabl.

Dektac

0,025 g | 10 tabl.

lek dostępny bez recepty


Ulotka

Dektac interakcje ulotka tabletki powlekane 0,025 g 30 tabl.

Dektac

0,025 g | 30 tabl.

lek dostępny bez recepty


Ulotka

Bóle stawów i mięśni

Ból stawów i mięśni – przyczyny

Bólom stawów, mięśni czy bólom kostno-stawowym towarzyszy bardzo często stan zapalny. Częste przyczyny bólu stawów i mięśni wynikają z codziennej aktywności np. intensywny wysiłek fizyczny, przeciążenie, skręcenia i inne urazy. Zdarza się jednak, że przyczynami bólu mogą być schorzenia reumatyczne: różne zespoły bólowe pozastawowe (np.fibromialgia), zespoły bólowe kręgosłupowo-korzeniowe, osteoporoza, układowe choroby tkanki łącznej (np. reumatoidalne zapalenie stawów), zapalenie stawów z zajęciem kręgosłupa (np. zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa). Ból mięśni i stawów pojawią się również w przebiegu innych chorób np. w niedoczynności tarczycy, infekcjach wirusowych i bakteryjnych lub jest skutkiem ubocznym leczenia, np. chemioterapii, stosowania niektórych preparatów na nadciśnienie tętnicze lub terapii obniżającej poziom cholesterolu.

Bóle mięśni i stawów – leczenie

Leczenie bólu stawów zależy od jego przyczyny i powinno być zalecone przez lekarza. W celu zdiagnozowania problemu specjalista może zlecić badania takie jak np. badanie RTG, USG stawu lub stawów, tomografię komputerową, rezonans magnetyczny.

W zależności od przyczyny bólu ulgę przy bolących stawach mogą przynieść:

  • leki przeciwzapalne i przeciwbólowe na ból stawów i mięśni (niesteroidowe leki przeciwzapalne w formie tabletek lub maści czy plastrów),
  • zastrzyki dostawowe (najczęściej na bazie kwasu hialuronowego);
  • zimne okłady (w aptekach są dostępne specjalne żelowe kompresy, które można wielokrotnie schładzać);
  • odciążenie stawu i ograniczenie aktywności fizycznej;
  • fizykoterapia - zabiegi zmniejszające ból i stan zapalny: PENS, TENS, krioterapia, laseroterapia, ultradźwięki, pole magnetyczne;
  • hydroterapia;
  • po ustąpieniu silnych dolegliwości - ćwiczenia w celu wzmocnienia mięśni i poprawy ruchomości stawu;

Farmakoterapia bólu mięśni i stawów

Leki na bóle mięśni i stawów pomogą złagodzić przykre dolegliwości bólowe, które utrudniają codzienne funkcjonowanie. Można przyjmować tabletki na stawy zawierające substancje przeciwbólowe, można też stosować preparaty działające miejscowo (żele i maści na bóle stawów, plastry przeciwbólowe). Leki na bóle stawów i mięśni (zarówno te bez recepty, jak i na receptę) powinny być dostosowane do stopnia natężenia bólu oraz chorób współistniejących i innych przyjmowanych przez pacjenta leków. Do najczęściej stosowanych doustnych leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych bez recepty należą m.in.: ibuprofen, naproksen, diklofenak, meloksykam, metamizol, deksketoprofen. Niektóre substancje przeciwbólowe i przeciwzapalne występują też w postaci żeli, maści i kremów, plastrów transdermalnych, aerozoli np. ibuprofen, diklofenak, naproksen czy etofenamat. Środki przeciwbólowe do stosowania zewnętrznego są dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie mogą zażywać doustnych leków przeciwbólowych, np. ze względu na ich niekorzystny wpływ na śluzówkę żołądka, toksyczność dla komórek wątroby lub działanie hipertensyjne (podnoszące ciśnienie krwi).