Witam. Biorę antybiotyk na zapalenie oskrzeli. Probiotyk musi być do łykania czy może być dopochwowy


Odpowiedzi farmaceutów

Dzień dobry. Przy antybiotyku probiotyk musi być do połknięcia ponieważ zabezpieczamy florę bakteryjną w jelitach, a nie w pochwie.

2022-03-12

Awatar

mgr farm Jan Pawełkiewicz

z apteki w Koninie

 1

NagrodaNagrodaNagroda

Lepszy jest doustny. Natomiast jeśli ma Pani problemy z drogami rodnymi po antybiotyku to też można dodatkowo zastosować dopochwowy.

2022-03-14

Awatar

Farmaceuta

z apteki w Wohyniu

 0


Wszelkie porady oraz odpowiedzi na pytania są udzielane przez farmaceutów z należytą starannością i w oparciu o najlepszy stan zawodowej wiedzy, niemniej jednak z uwagi na ograniczony kontakt z pacjentem oraz możliwość podania przez pacjenta niekompletnych informacji, zastrzega się, iż uzyskane w ten sposób informacje nie mogą służyć ani być podstawą do samodzielnej zmiany sposobu diagnostyki i leczenia. Nie zastępują one również porady lekarskiej.

Wstecz

Wczytywanie