Po Parogenie czuję się otępiała, nieobecna – czy to minie?

Czy to możliwe że po 30 mg Parogen jestem otępiała taka nieobecna nic mnie nie rusza.... Boję się tego objawu czy to minie? Mam też że idę i czuję taką sztywność nóg taka słaba jakbym miała stracić świadomość... Czy to możliwe co się dzieje czy nie powinno się tak dziać? Bo na dawce 20 mg np nie byłam otępiała

Dotyczy ulotki Parogen

Ręka podaje torbę z lekami

Zobacz, która apteka w Twoim mieście ma lek Parogen.
Sprawdzaj dostępność leków w ponad aptek w całej Polsce!


Odpowiedzi farmaceutów

Rozumiem Pani niepokój i lęk – stan, który Pani opisuje, jest bardzo nieprzyjemny, ale wszystkie te objawy są jak najbardziej możliwe i mogą wynikać bezpośrednio ze zwiększenia dawki leku Parogen do 30 mg. Paroksetyna (składnik aktywny leku Parogen) to silnie działający lek. Organizm potrzebuje czasu na zaadaptowanie się do wyższego poziomu substancji, a przejście z 20 mg na 30 mg bywa dla układu nerwowego dużym skokiem.

19 godzin temu

Awatar

mgr farm. Antoni Stolorz

z apteki w Bieruniu

 0

NagrodaNagrodaNagroda

Wszelkie porady oraz odpowiedzi na pytania są udzielane przez farmaceutów z należytą starannością i w oparciu o najlepszy stan zawodowej wiedzy, niemniej jednak z uwagi na ograniczony kontakt z pacjentem oraz możliwość podania przez pacjenta niekompletnych informacji, zastrzega się, iż uzyskane w ten sposób informacje nie mogą służyć ani być podstawą do samodzielnej zmiany sposobu diagnostyki i leczenia. Nie zastępują one również porady lekarskiej.

Wstecz

Wczytywanie