Jak poradzić sobie z łupieżem?

Mam gęste, przetłuszczające się włosy z mocnym łupieżem. Jak pozbyć się tego łupieżu? Może powinnam jakoś zmienić technikę mycia włosów? Albo zakupić jakiś specjalistyczny szampon?


Odpowiedzi farmaceutów

DO DERMATOLOGA

2023-01-31

Awatar

faR

z apteki w Poznaniu

 0

Proszę myć włosy dwukrotnie, zawsze wcierając szampon w skórę głowy. Pierwsze mycie obojętnie jakim szamponem, drugie Nizoralem według ulotki w opakowaniu. Jeśli używa Pani odżywki, może ją Pani też nałożyć, ale tylko na same włosy, nie dotykając nią skóry głowy.

2023-01-31

Awatar

Farmaceuta

z apteki w Poznaniu

 0

Czy przyjmuje Pani hormony? Czy w diecie jest duzo słodyczy oraz duze ilosci miesa wieprzowego? Trzeba zaczac szukac powodu a potem rozwiazania.

2023-01-31

Awatar

mgr farm. PIOTR SUROWIAK

z apteki w Sochaczewie

 1

Nagroda

nizoral

2023-02-01

Awatar

Farmaceuta

z apteki w Brańsku

 0

Warto stosować szampony normalizujące stan skóry głowy(z serii pharmaceris lub Paraderm do skóry łojotokowej).Zwrócić uwagę na staranne wypłukanie szamponu w włosów.Można też tonizować skórę głowy specjalnym tonikiem (drogerie),lub do ostatniego płukania dodawać łyżeczkę soku z cytryny w celu zakwaszenia.Oczywiście to jest moje zdanie-a decyzja zawsze należy do pacjenta.

2023-02-01

Awatar

Apteka Astra Magdalena Rau

z apteki w Legnicy

 0

Dzień dobry. Zalecam zacząć od stosowania Nizoralu/Zoxinu przez 2-3 dni, następnie myć nim włosy raz na dwa tygodnie. Dodatkowo zalecam stosować dobre szampony przeznaczone do przetłuszczających się włosów z łupieżem np. Vichy Dercos.

2023-02-01

Awatar

mgr farm Jan Pawełkiewicz

z apteki w Koninie

 0

NagrodaNagroda

Wstecz

Wczytywanie