Jak poprawnie przetransportować Lito-Nalin?

Witam, posiadam Lito-Nalin 300mg, i moje pytanie brzmi. czy mogę jedną strzykawkę zabrać ze sobą np. w podróż na cały dzień jeżeli tak to jak je przechowywać czy etui izotermiczne dla diabetyka zda egzamin? Czy szukać czegoś innego tak aby lek mieć ze sobą i nie narażać go na zepsucie się. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Dotyczy ulotki Lito-Nalin

Ręka podaje torbę z lekami

Zobacz, która apteka w Twoim mieście ma lek Lito-Nalin.
Sprawdzaj dostępność leków w ponad aptek w całej Polsce!


Odpowiedzi farmaceutów

ten lek można transportować w wyzszej temperaturze ale warunek jest taki aby nie przekroczyć 25st. C. Przy obecnych upałach zalecałbym zaopatrzyć się w lodówkę na wkłady i tak przewozić ten lek. Lek dodatkowo w tej torbie izotermicznej.

52 minuty temu

Awatar

mgr farm. Antoni Stolorz

z apteki w Bieruniu

 0

NagrodaNagrodaNagroda

Wszelkie porady oraz odpowiedzi na pytania są udzielane przez farmaceutów z należytą starannością i w oparciu o najlepszy stan zawodowej wiedzy, niemniej jednak z uwagi na ograniczony kontakt z pacjentem oraz możliwość podania przez pacjenta niekompletnych informacji, zastrzega się, iż uzyskane w ten sposób informacje nie mogą służyć ani być podstawą do samodzielnej zmiany sposobu diagnostyki i leczenia. Nie zastępują one również porady lekarskiej.

Wstecz

Wczytywanie