Awatar

magister farmacji Magdalena Kopeć

 53  48

Farmaceuta z apteki w Kostomłotach


Informacje


Odpowiedzi na pytania pacjentów

Witam ,jeśli dość często zażywam solpadeine,.to czy mogę sporadycznie użyć Apo-zolpin

Kobieta, 49 lat

Witam, spradycznie na noc może Pani zażyć Apo-zolpin, ale proszę zwrócić uwagę na częste zażywanie Solpadeine. Kodeina zawarta w leku może prowadzić do przyzwyczajenia. Warto przeanalizować z jakich powodów przyjmowana jest Solpadeine i poprosić w aptece o dobranie innego leku przeciwbólowego, ale juz bez kodeiny.

 1

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Dzień dobry od 14lat leczona jestem na epilepsję przyjmuje Absenor 300 z oddziału psychiatrycznego mam także informacje iż przyjmuje ten lek lekarz w przychodni przepisał mi go na 100% bez żadnej zniżki czy w takim przypadku muszę zapłacić receptę pelnoplatnie

Kobieta, 33 lata

Recepta, która w polu odpłatność ma wpisane 100% liczona jest bez zniżki. W Pani przypadku, gdy taka zniżka przysługuje według specjalisty, należy uzupełnić dokumentację medyczną na temat leczenia specjalistycznego u lekarza rodzinnego w przychodni. Są to wymogi formalne, ale ich niedopełnienie może skutkować wypisaniem recept na 100%.

 2

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Czy urofuraginum Max jest bez recepty?

Kobieta, 18 lat

Tak, jest to lek dostępny bez recepty. Standardowe dawkowanie dla osoby dorosłej: 3x1

 2

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Witam czy fosidal mozna juz ponownie kupowac?

Kobieta, 25 lat

Witam, lek Fosidal nadal znajduje się na liście leków wstrzymanych w obrocie.

 6

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Poszukuję leku na koncetracje. Chciałbym się zapytać jaki jest najlepszy.

Mężczyzna, 17 lat

Z preparatów na poprawę pamięci i koncentracji najlepiej sprawdzają się produkty z wyciągiem z miłorzębu japońskiego (Ginkofar, Bilobil), jednak efekt ich działania widoczny jest po systematycznym zażywaniu przez około 3-4 miesiące. Jako doraźne poprawienie koncentracji można stosować preparat Perceptin lub Sesja.

 0

Zobacz wszystkie odpowiedzi