Awatar

magister farmacji Magdalena Kopeć

 52  42

Farmaceuta z apteki w Kostomłoty


Informacje


Odpowiedzi na pytania pacjentów

Czy lek Ketonal można podawać pacjentowi który bierze lek przeciwzakrzepowy Sintrom? Czy można podawać Ketonal przy podejrzeniu krwawienia w mózgu?

Kobieta, 82 lata

Witam, lek Ketonal może powodować ryzyko krwawień z przewodu pokarmowego, co może być bardzo niebezpieczne przy stosowaniu leków przeciwzakrzepowych. Przy podejrzeniu krwanienia w mózgu należy niezwłocznie udać się do lekarza, bądź wezwać pogotowie, nie podawać żadnych leków.

 0

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Czy lek Sinemet (1 tabletka) można zastąpić lekiem Nakom Mite (2 tabletki)??

Kobieta, 68 lat

Witam, preparat Sinemet jest to lek o przedłużonym uwalnianiu, profil działania po podaniu różni się od leku Nakom mite, który jest w postaciu zwykłych tabletek. Nie jest zalecone zamienianie leku o przedłużonym uwalnianiu na lek o uwalnianiu standardowym.

 0

Zobacz wszystkie odpowiedzi

raz mam troche wyzsze raz normalne czy mam brac nedal czy sens jest

Mężczyzna, 37 lat

Witam, lek Nedal należy zażywać systematycznie. Robienie przerw w przyjmowaniu leku może przyczynić się do efektu odwrotnego od zamierzonego, pojawią sie nieustabilizowane skoki ciśnienia. Wszelkie zmiany w leczeniu wprowadza lekarz, jeśli coś Pana niepokoi proszę udac się na konsultację.

 0

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Witam dzisiaj zaaplikowalam sobie dermazin krem ale po pewnym czasie utworzyla sie niebieskoczarna otoczka. Wczesniej tego nie mialam jak uzywalam. Co to moze oznaczac?

Kobieta, 31 lat

Witam, w skład Dermazinu wchodzi sulfadiazinum argentum, zawierający srebro. Najprawdopodobniej wytrącił się związek srebra o takim ciemniejszym zabarwieniu pod wpływem płynu z pęcherza przy oparzeniu, czasem pod wpływem potu. Jeśli nie towarzyszy temu rumień i ból, proszę kontynuować stosowanie.

 0

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Witam jaką dawkę leku ceclor 370g/5ml powinno dostać dziecko 4 lata o masie ciała 22kg

Kobieta, 27 lat

Witam, dawkowanie jest od 20 do 40 mg/kg mc./dobę, ale ustalane jest indywidualnie przez lekarza przepisującego receptę, zależnie od rodzaju infekcji, stopnia jej nasilenia itp. Najlepiej skonsultować z lekarzem lub sprawdzić wypisaną receptę.

 0

Zobacz wszystkie odpowiedzi