Doxagen4mg,Spironol 50mg,Tritace10mg,Diuresin1,5mg,Bisocard5mg,Lacipil4mg,.Czy te leki wzajemnie mogą zwiększać objawy uboczne.m.in.zawroty głowy?


Odpowiedzi farmaceutów

Witam. Im więcej leków przyjmuje pacjent, tym większe prawdopodobieństwo wystąpienia interakcji. W przypadku Pańskiego zestawu leków (o ile przyjmuje je Pan wszystkie w ciągu dnia), występuje wysokie prawdopodobieństwo nadmiernego obniżenia ciśnienia krwi (hipotonia), co przekładać się może z kolei na objawy bólu głowy, zawrotów głowy, itp. Pozdrawiam serdecznie.

2019-08-27

Awatar

mgr farm. Adam Bratek

z apteki w Elblągu

 3

Nagroda

Wszelkie porady oraz odpowiedzi na pytania są udzielane przez farmaceutów z należytą starannością i w oparciu o najlepszy stan zawodowej wiedzy, niemniej jednak z uwagi na ograniczony kontakt z pacjentem oraz możliwość podania przez pacjenta niekompletnych informacji, zastrzega się, iż uzyskane w ten sposób informacje nie mogą służyć ani być podstawą do samodzielnej zmiany sposobu diagnostyki i leczenia. Nie zastępują one również porady lekarskiej.

Wstecz

Wczytywanie