Czy po kapsułkach Invag może wystąpić mrowienie w pochwie?

Czy po kapsułkach Invag może wystąpić mrowienie w pochwie? Po 3 dniach stosowania pojawiło sie mrowienie i upławy z białymi i zielonkawymi fragmentami, fragmenty o wzmożonej konsystencji przypominające gumę, trudne do rozgniecenia w palcach. Wcześniej fragmenty w śluzie były tylko białe/kremowe o takiej samej konsystencji ale mniejsze. Invag stosowany jako uzupełnienie leczenia po waginozie bakteryjnej. Czy to normalne objawy?

Dotyczy ulotki Invag

Ręka podaje torbę z lekami

Zobacz, która apteka w Twoim mieście ma lek Invag.
Sprawdzaj dostępność leków w ponad aptek w całej Polsce!


Odpowiedzi farmaceutów

Opisane przez Panią objawy nie są normalną ani pożądaną reakcją na stosowanie probiotyku dopochwowego. Mrowienie, nasilenie upławów oraz obecność specyficznych, gumowatych grudek o biało-zielonkawym zabarwieniu wymagają uwagi i prawdopodobnie przerwania kuracji. Waginoza bakteryjna na którą była Pani leczona, charakteryzuje się rzadką, rybią wydzieliną. Zielonkawy odcień oraz gęste, trudne do rozgniecenia fragmenty mogą wskazywać, że pierwotna infekcja nie została w pełni wyleczona lub doszło do nadkażenia innym patogenem

2026-10-26

Awatar

mgr farm. Antoni Stolorz

z apteki w Bieruniu

 0

NagrodaNagrodaNagroda

Wszelkie porady oraz odpowiedzi na pytania są udzielane przez farmaceutów z należytą starannością i w oparciu o najlepszy stan zawodowej wiedzy, niemniej jednak z uwagi na ograniczony kontakt z pacjentem oraz możliwość podania przez pacjenta niekompletnych informacji, zastrzega się, iż uzyskane w ten sposób informacje nie mogą służyć ani być podstawą do samodzielnej zmiany sposobu diagnostyki i leczenia. Nie zastępują one również porady lekarskiej.

Wstecz

Wczytywanie