Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż, gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj on-line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Sprawdź teraz w najbliższej aptece
Wszystkie kategorieWszystkie kategorie

Plastry stosowane w bólach mięśni i stawów

Plastry stosowane w bólach mięśni i stawów służą w uśmierzaniu nieprzyjemnej reakcji bólowej. Główną zaletą jest nieskomplikowana aplikacja, która nie różni się zbytnio od zastosowania zwykłego plastra opatrunkowego. W przeciwieństwie do maści rozgrzewających plastry nie brudzą ubrań. Możemy wyróżnić plastry rozgrzewające i plastry chłodzące.Plastry rozgrzewające rozszerzają naczynia krwionośne, zwiększając dostawę tlenu i substancji energetycznych z krwi do tkanek. Obniżają także napięcie mięśniowe, co w rezultacie powoduje działanie przeciwbólowe. Plastry rozgrzewające to doskonałe plastry na ból mięśni (np. Prel Red, Apap Thermal). W aptekach dostępne są także tradycyjne plastry na ból mięśni zawierające wyciąg z owoców pieprzowca, który jest źródłem kapsaicyny (Kapsiplast).Plastrów rozgrzewających nie wolno stosować na skórę podrażnioną, bezpośrednio po urazie, na opuchliznę, ponieważ mogą zwiększyć stan zapalny stawów. W sytuacji, kiedy mamy do czynienia z bólem stawów, lepiej sięgnąć po hydrożelowy plaster chłodzący. W przypadku tego typu plastra na ból stawów cząsteczki substancji aktywnych plastra zawieszone są w hydrożelowym podłożu (Apap Ice).


Dolgit Plastry rozgrzewające interakcje ulotka   10 plast.

Dolgit Plastry rozgrzewające

10 plast.

wyrób medyczny


Ulotka
Dr.Max Hot & Cold Therapy interakcje ulotka kompres  1 szt.

Dr.Max Hot & Cold Therapy

1 szt.

wyrób medyczny


Ulotka
Dr.Max Thermoplaster interakcje ulotka   4 szt.

Dr.Max Thermoplaster

4 szt.

wyrób medyczny


Ulotka

Dr.Max Thermoplaster interakcje ulotka   6 szt.

Dr.Max Thermoplaster

6 szt.

wyrób medyczny


Ulotka
Flector Patch (Flector Tissugel) interakcje ulotka plaster leczniczy 140 mg 5 plast. | w kopecie

Flector Patch (Flector Tissugel)

140 mg | 5 plast. | w kopecie

lek dostępny bez recepty


Ulotka
Kapsiplast 10 x 15 cm interakcje ulotka plaster leczniczy  50 szt.

Kapsiplast 10 x 15 cm

50 szt.

lek dostępny bez recepty


Ulotka
Sanity Flex Mini Kompres 10 x 10 cm interakcje ulotka   1 szt.

Ulotka
Krio Plaster chłodzący z mentolem interakcje ulotka plaster  20 szt.

Ulotka
Nurofen Mięśnie i Stawy (Nurofen Forte Express) interakcje ulotka plaster leczniczy 200 mg 2 szt.

Nurofen Mięśnie i Stawy (Nurofen Forte Express)

200 mg | 2 szt.

lek dostępny bez recepty


Ulotka

Plastry stosowane w bólach mięśni i stawów

Plastry przeciwbólowe – alternatywa dla tabletek?

Dolegliwości bólowe w obszarze pleców, barków, bioder mogą skutecznie utrudniać codzienne funkcjonowanie oraz skupienie się na swoich obowiązkach. Rozwiązaniem sytuacji dla osób, które nie mogą lub nie chcą przyjmować tabletek przeciwbólowych, są plastry na bóle mięśni i stawów. W asortymencie aptek jest spory wybór plastrów z substancją przeciwbólową lub plastrów chłodzących bądź rozgrzewających, dzięki czemu bez problemu można dopasować je do swoich potrzeb.

Rodzaje plastrów

  • Plastry rozgrzewające zapewniają odprężenie i rozluźnienie spiętym mięśniom, a także łagodzą ból i zwiększają ukrwienie. Plaster rozgrzewający należy przykleić na czystą i suchą skórę w miejscu bólu. Plastry zawierają przede wszystkim: kapsaicynę, salicylan glikolu bądź kamforę. Takie plastry sprawdzą się szczególnie na ból pleców w odcinku lędźwiowym i szyjnym, czyli tam gdzie najczęściej odczuwamy dyskomfort w wyniku przeciążenia. Ich działanie opiera się na zwiększeniu metabolizmu tkanki mięśniowej i co za tym idzie, na jej rozluźnieniu i zmniejszeniu uczucia dyskomfortu. Terapia rozgrzewającymi plastrami polecana jest przy bólu stawów, ścięgien, bólach reumatycznych, lędźwiowych. Należy mieć jednak pamiętać, że plastry te potrafią nagrzać się do około 50 stopni Celsjusza i dlatego też mogą poparzyć, więc nie wolno stosować ich podczas snu lub u chorych, którzy nie będą w stanie zdjąć plastra, jeśli zrobi się za ciepły.
  • Plastry chłodzące są wskazane w przypadku dolegliwości, takich jak: migreny, urazy, obrzęki, skręcenia, stłuczenia, czy naciągnięcia mięśni. Plastry zawierają mentol, który poprzez swoje chłodzące działanie, zmniejsza obrzęki pourazowe oraz działa kojąco w bólach stawowo-mięśniowych m.in. barków, pleców i karku. Ich hydrożelowa formuła ułatwia aplikację, a także świetnie przylega do skóry, nie przesuszając jej. Plaster chłodzący obniża temperaturę tkanek, dzięki czemu pomaga zmniejszyć ból i obrzęk. Sprawdzi się jako pierwsza pomoc w przypadku nagłych urazów, takich jak stłuczenia, zwichnięcia czy skręcenia, a także w nadwyrężeniach i naciągnięciach mięśni i ścięgien.
  • Plastry zawierające substancję przeciwbólową/przeciwzapalną są alternatywą dla tradycyjnych leków w formie tabletek czy kapsułek przyjmowanych doustnie. W znacznie mniejszym stopniu obciążają organizm, dzięki czemu istnieje mniejsze ryzyko wystąpienia rozmaitych typowych objawów niepożądanych. Plastry przeciwbólowe zawierają aktywny składnik łagodzący ból z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) - diklofenak lub ibuprofen. Po zastosowaniu miejscowym lek przeciwbólowy zawarty w plastrze przenika przez skórę do tkanek podskórnych, ścięgien, mięśni, tkanek okołostawowych, ma zdolność kumulacji w mazi stawowej.

Plastry przeciwbólowe a ciąża

Plastrów przeciwbólowych zawierających NLPZ nie wolno stosować kobietom w III trymestrze ciąży z powodu ryzyka przedwczesnego zamknięcia u płodu przewodu tętniczego oraz zahamowania czynności skurczowej macicy. W przypadku stosowania plastrów przeciwbólowych w I i II trymestrze ciąży jest to dopuszczone, ale tylko na wyraźne zlecenie lekarza w uzasadnionych przypadkach, kiedy specjalista uzna, że są one niezbędne.