Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż, gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj on-line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Sprawdź teraz w najbliższej aptece
Wszystkie kategorieWszystkie kategorie

Bóle nerwowe

Bóle nerwowe powstają na skutek uszkodzenia układu nerwowego. Ból neuropatyczny powstaje gdy zostaje zaburzone przewodzenie informacji ruchowych i czuciowych wzdłuż włókien nerwowych lub odbiór tych informacji w rdzeniu kręgowym i mózgu. Suplementy diety przeznaczone do codziennego stosowania w celu uzupełnienia diety w aktywne substancje takie jak monofosforan urydyny, witamina B1, B6, B12 i kwas foliowy, szczególnie polecane w nerwobólach i bólach kręgosłupa. Monofosforan urydyny to związek organiczny tworzący łańcuch RNA, dostarczany do uszkodzonych nerwów celem odbudowania ich struktury. Witamina B6 pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego. Wspiera także utrzymanie prawidłowych funkcji psychologicznych oraz przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia. Witaminy B1 oraz B12 pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego oraz w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych. Kwas foliowy natomiast pomaga w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych. Preparaty na bóle nerwowe wspomagają naturalne procesy regeneracji uszkodzonych nerwów, zalecane dla dorosłych do stosowania w bólach kręgosłupa, rwie kulszowej (tzw. ból korzonków), nerwobólach i polineuropatiach.


MYALGAN

tabletki

Myalgan interakcje ulotka tabletki  60 tabl.

Myalgan

60 tabl.

suplement diety


Ulotka

Myalgan interakcje ulotka tabletki  120 tabl.

Myalgan

120 tabl.

suplement diety


Ulotka

NEURONOX PLUS

kapsułki

Neuronox Plus SR interakcje ulotka kapsułki  30 kaps.

Neuronox Plus SR

30 kaps.

suplement diety


Ulotka

NEUROSTON

kapsułki

Neuroston interakcje ulotka kapsułki  30 kaps.

Neuroston

30 kaps.

suplement diety


Ulotka

NEUROTYNOX

tabletki

Neurotynox interakcje ulotka tabletki  30 tabl.

Neurotynox

30 tabl.

suplement diety


Ulotka

NEUROTYNOX D

tabletki

Neurotynox D interakcje ulotka tabletki  30 tabl.

Neurotynox D

30 tabl.

suplement diety


Ulotka

NEURYDYNIUM ŚWIAT ZDROWIA

kapsułki

Neurydynium Świat Zdrowia interakcje ulotka kapsułki  30 kaps.

Neurydynium Świat Zdrowia

30 kaps.

suplement diety


Ulotka

PROMYALGAN

tabletki

ProMyalgan interakcje ulotka tabletki  60 tabl.

ProMyalgan

60 tabl.

suplement diety


Ulotka

REGENERVIT

kapsułki twarde

REGENERVIT interakcje ulotka kapsułki twarde  30 kaps.

REGENERVIT

30 kaps.

suplement diety


Ulotka

STREBOXAR

kapsułki

Streboxar interakcje ulotka kapsułki  30 kaps.

Streboxar

30 kaps.

suplement diety


Ulotka

Bóle nerwowe

Czym są bóle nerwowe?

Nerwoból, ból nerwowy (neuralgia) to ból w obrębie obszaru skóry, błony śluzowej, mięśnia unerwionego przez jeden nerw.  Ludzkie ciało wypełnia misterna siateczka włókien nerwowych, które  przewodzą do mózgu informacje o chorobie i wówczas odczuwamy to jako ból. Zdarza się jednak, że same nerwy buntują się i nadają taki sygnał, a wówczas mówimy o tzw. nerwobólu, czyli neuralgii. Ból pojawia się nagle, jest silny i trudny do zniesienia. Zdarza się, że towarzyszy mu mrowienie, drętwienie czy niedowład. Napady bólu mogą występować z różną częstotliwością i być przerywane okresami bez żadnych dolegliwości. Nerwoból może dotyczyć różnych obszarów ciała. Najczęstsze są bóle głowy i szyi, bóle pleców, bóle brzucha, bóle serca i klatki piersiowej. Zdarza się, że neuralgia obejmuje nerwy twarzy – pojawia się wtedy ból szczęki, zębów czy oczodołów.

Przyczyny występowania nerwobóli

Bóle nerwowe można podzielić na samoistne i objawowe.

Neuralgia samoistna nie jest wynikiem procesu chorobowego, a napięcia spowodowanego zwykle długotrwałym stresem lub przemęczeniem. Ustalenie dokładnej przyczyny bywa bardzo trudne.

Neuralgia objawowa świadczy o toczącym się w organizmie procesie chorobowym. Najczęstsze przyczyny neuralgii objawowej to ucisk lub uszkodzenie nerwu, stan zapalny, toksyczne uszkodzenia nerwów przez metale ciężkie lub leki, niedobór witamin z grupy B, zaburzenia metaboliczne. Nerwoból mogą wywołać także choroby autoimmunologiczne, takie jak choroba Hashimoto, toczeń rumieniowaty czy reumatoidalne zapalenie stawów. Neuralgie niekiedy towarzyszą także depresji, nerwicy, stanom lękowym.

Jak leczyć nerwoból?

Nawracające, paraliżujące normalne funkcjonowanie nerwobóle wymagają leczenia. Pierwszym krokiem do ich skutecznego zwalczenia jest postawienie diagnozy. Dlatego tak ważna jest szybka konsultacja z lekarzem i wykonanie niezbędnych badań diagnostycznych.

Jeśli diagnoza się potwierdzi i przyczyną bólu okaże się neuralgia, trzeba wdrożyć odpowiednie leczenie. Warto wspomnieć, że częstą przyczyną nerwobóli jest przewlekły stres. W takiej sytuacji najlepiej zacząć od zmiany codziennych nawyków, zwolnić tempo życia i poświęcić czas na odpoczynek i sen. Doraźnie można stosować środki przeciwbólowe, plastry rozgrzewające czy żele o działaniu przeciwzapalnym. Ulgę w bólu może przynieść relaksacyjny masaż, joga, sesja akupunktury lub medytacji. Aby zadbać o układ nerwowy, warto też wzbogacić dietę w witaminy z grupy.  Można w tym celu sięgnąć po szeroką gamę suplementów diety zawierających wysokie dawki witamin z grupy B, kwas alfa-liponowy, magnez, kwasy omega. Preparaty te mogą chronić przed nieprzyjemnymi skutkami stresu, usprawnić procesy metaboliczne, wspomóc regenerację połączeń nerwowych, poprawić stan psycho-emocjonalny i fizyczny.

Bóle nerwowe często towarzyszą problemom sfery emocjonalnej. W tej sytuacji niezbędna może okazać się wizyta u psychologa lub psychiatry i wdrożenie odpowiedniej metody leczenia (np. psychoterapii, farmakoterapii).