Awatar

dr n. farm. Rafał Kossakowski

Odpowiedzi
54
Polubień
34
Polecanych artykułów

Farmaceuta z apteki w Grajewie


Czy chcesz wysłać pytanie do apteki,
w której pracuje ten farmaceuta?


Opis

Ten farmaceuta nie dodał jeszcze żadnych informacji o sobie.

To Twój profil? Zaloguj się na konto i napisz o sobie kilka zdań, aby pacjenci mogli cię lepiej poznać.


Odpowiedzi na pytania pacjentów

Czy po leku Glucophage xr może boleć głowa ? Czy można brać przy stosowaniu Glucophage tabletki coffepirine ? A jeśli nie to jakie można brać na ból ?

Dotyczy ulotki Glucophage XR

Kobieta, 30 lat

Dzień dobry. Ból głowy nie występuje wśród często zgłaszanych działań niepożądanych w trakcie leczenia metforminą, aczkolwiek może stanowić to Pani indywidualną reakcję na lek bądź zmiany poziomu glukozy we krwii. W przypadku pacjentów stosujących jednocześnie inne leki, rekomendowanym środkiem przeciwbólowym jest paracetamol.

 1

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Witam.Czy stosujac omeprazol rano w dawce 20mg moge stosowac krople nystatin,krople powinnam stosowac 4razy dziennie ,Wieczorem zazywam mirtazapine,Czy musze zachowac odstep stosujac omeprazol i krople nystatyny i tabletki mirtazapine wieczorem.

Dotyczy ulotki Omeprazole Genoptim

Kobieta

Dzień dobry. Nie stwierdzono dotychczas interakcji pomiędzy przyjmowanymi przez Panią lekami. Z racji że nystatyna nie wchłania się z przewodu pokarmowego, brak jest ryzyka wystąpienia interakcji metabolicznych lub farmakodynamicznych. Zachowanie godzinnego odstępu pomiędzy powyższymi lekami zapobiegnie ich kontakowi w przewodzie pokarmowym, ale w praktyce zachowanie tego odstępu nie jest konieczne.

 1

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Dzień dobry . Czy lek solian w dawce 150 mg można zażywać jednocześnie z asparginem . Dziękuję za odpowiedż.

Dotyczy ulotki Solian

Kobieta, 55 lat

Dzień dobry. W czasie terapii lekiem solian zalecanym postępowaniem jest suplementacja potasu oraz wyrównanie stężenia elektrolitów, zatem równoległa suplementacja asparginem nie wpływa negatywnie na bezpieczeństwo pacjenta oraz skuteczność terapii.

 1

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Dobry wieczór, piszę z pewnym bardzo ważnym dla mnie pytaniem bo jestem tym dość mocno zaniepokojona, sprawa wygląda tak że dziś współżyłam z moim partnerem przy użyciu prezerwatywy i niestety doszło do pęknięcia i po tym wypadku zażyłam tabletkę dzień po "EllaOne" i po kupieniu od razu tabletkę przyjęłam i stało się tak, że po czasie około od 30 do 45 minut wydaliłam stolec i nie była to biegunka i chciałabym się zapytać czy to wydalenie stolca w tak krótkim czasie po przyjęciu tabletki ma negatywny wpływ na działanie leku?

Kobieta, 22 lata

Dzień dobry. Nie. Fizjologiczy proces defekacji przeprowadzony w tak krótkim czasie po przyjęciu laku nie może wpłynąć negatywnie na jego wchłanianie, a tym samym działanie. Czas od przyjęcia pokarmu/leku do jego ewentualnego wydalenia w warunkach fizjologicznych wynosi od 20-72h. Jedynie stany patologiczne jak biegunka i wymioty oraz inne przyjmowane leki mogą mieć na to wpływ. Pozdrawiam.

 1

Zobacz wszystkie odpowiedzi
Wczytywanie