AwatarPrzyjaciel Pacjenta 2020Przyjaciel Pacjenta 2019

mgr Marek Bogacki

 771  513

Farmaceuta z apteki w Dębicy


Czy chcesz wysłać pytanie do apteki,
w której pracuje ten farmacueta?


Informacje

Ten farmaceuta nie dodał jeszcze żadnych informacji o sobie.

To Twój profil? Zaloguj się na konto i napisz o sobie kilka zdań, aby pacjenci mogli cię lepiej poznać.


Nagrody farmaceuty


Odpowiedzi na pytania pacjentów

Dzień dobry. Dziś szykuje się impreza u kolegi , chciałabym czegoś się napić , ale o 7 rano wzięłam essential forte. Czy wolno mi pod wieczór sobie pozwolić na więcej? Dziękuję za informację ☺️

Kobieta, 33 lata

Więcej czego ? Essentiale forte bierze Pani pewnie z jakieś powodu i z tego samego powodu nalezałoby się zastanowić nad alkoholem ( o ile o niego chodzi ;-) )

 1

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Dzień dobry.Syn bierze lek Aripiprazole accord,wszystko jest dobrze, tylko ma problemy z koncentracją i pamięcią. Czy mogę podać mu np. suplement diety Revitanerw junior?

Mężczyzna, 11 lat

Jest to dośc czeste działanie niepożadane u dzieci ... proszę skontaktować się z lekarzem prowadzącym.proszę też sprawdzić cisnienie tętnicze dziecka

 0

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Witam serdecznie mam pytanko przyjmuje tabletki Belara i.nie wiem czy wzięłam tabletkę czy też nie w 2tyg.wiem dziwnie do brzmi ale się zakrecilam.I teraz moje pytanie czy powinnam dokończyć to opakowanie i zrobić 7dniowa przerwe czy brać następne bez przerwy z góry dziękuję za odp.

Dotyczy ulotki Belara

Kobieta, 31 lat

Przyjąć tabletkę jak najszybciej i dalej stosować .tu cytat z CHPL :Nieregularne przyjmowanie tabletek Jeżeli pacjentka zapomni o zastosowaniu tabletki powlekanej, ale przyjmie ją w ciągu 12 godzin, nie jest konieczne stosowanie dodatkowych mechanicznych metod antykoncepcyjnych. Należy kontynuować przyjmowanie tabletek powlekanych jak dotychczas. Jeżeli od czasu planowanego przyjęcia tabletki powlekanej upłynęło więcej niż 12 godzin, skuteczność ochrony antykoncepcyjnej może być zmniejszona. Postępowanie w przypadku pominięcia przyjęcia tabletek powinno być zgodne z następującymi dwoma podstawowymi zasadami: 1. Nigdy nie wolno przerywać przyjmowania tabletek na dłużej niż 7 dni. 2. Dla zachowania właściwego stopnia zahamowania osi podwzgórzowo-przysadkowo-jajnikowej niezbędne jest 7 dni nieprzerwanego przyjmowania tabletek. Należy natychmiast przyjąć ostatnią pominiętą tabletkę powlekaną, nawet, jeżeli oznacza to jednoczesne przyjęcie dwóch tabletek. Następne tabletki powlekane należy przyjmować o zwykłej porze. Ponadto, przez następne 7 dni należy dodatkowo stosować mechaniczne metody antykoncepcji, np. prezerwatywy.

 2

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Witam moje pytanie to urolog zmienił mi lek na prostate do dotychczas zażywałem Apo-fina a od października stosuję Tamispras. Czy ten lek wpływa ujemnie na potencje?

Mężczyzna, 70 lat

nie

 0

Zobacz wszystkie odpowiedzi