Awatar

mgr farm. Dominik Pardej

 4  6

Farmaceuta z apteki w Łodzi


Czy chcesz wysłać pytanie do apteki,
w której pracuje ten farmacueta?


Informacje

magister farmacji, pracuję w Aptece u Dominika


Odpowiedzi na pytania pacjentów

Dzień dobry. Czy mogę przyjąć jednocześnie leki: ROSWERA i PRESTARIUM? Pozdrawiam

Mężczyzna, 41 lat

Nie ma przeciwwskazań do stosowania tych leków razem. Należy pamiętać, że podczas stosowania leku peryndopril (Prestarium) nie powinien Pan suplementować na własną rękę preparatów zawierających potas. Suplementacja wymaga wcześniejszej kontroli poziomu potasu we krwi.

 3

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Dzień dobry. Fizjoterapeuta stwierdził porażenie nerwu łokciowego (ucisk na nerw, czwarty i piaty palec mrowią, ogólne osłabienie mięsni dłoni, pogorszenie sprawności ruchów). Zalecił zastrzyk Vitaminum B12 wzf 500mikrogramów/ml (1 ampułka 2ml) oraz elektrostymulacje. Jestem 5 dni po zastrzyku, elektrostymulacja przynosi poprawę, dzis igłoterapia, w piątek masaż i dalej elektrostymulacje. Czy można spożywać alkohol? Jeśli tak, po jakim czasie od zastrzyku najlepiej?

Dotyczy ulotki Vitaminum B 12 WZF

Kobieta, 30 lat

Nie ma przeciwwskazań do spożywania alkoholu podczas stosowaniu witaminy B 12 pozajelitowo

 2

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Witam, podejrzewam grzybicę pochwy. Jak ją leczyć bez recepty?

Kobieta, 22 lata

Warto udać się do apteki i porozmawiać o objawach z farmaceutą.Być może to infekcja bakteryjna. W takim przypadku nie pomoże lek przeciwgrzybiczy. Niektóre apteki dysponują pokojem konsultacyjnym, w którym można rozmawiać bez skrępowania na temat np. infekcji intymnych. Jest szereg preparatów na receptę i bez recepty, które może zaproponować farmaceuta. Może okazać się, że wyczerpały się możliwości pomocy lekami bez recepty. Preparaty na receptę farmaceuta może rozważyć, wypisując pacjentowi receptę farmaceutyczną. Pozdrawiam

 0

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Mąż bierze leki rano Xareltto 15mg Furasemidum 40mg Milurit /300/ Polfilin prolongatum 400mg południe: 1/2 Torsemed 20 mg wieczór: Polfilin prol.400mg i 1/2 Valsacor 80mg Rano i wieczór insulina Humulin. Od południa spada mu tętno //puls// do 38 oraz podwyższył mu się potas.Co może być przyczyną tego spadku

Mężczyzna, 78 lat

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, w tym celu niezbędna jest diagnostyka. Warto jednak zwrócić uwagę, że tętno 38 / min, to bardzo ostra bradykardia, czyli znaczący spadek tętna, niepozwalający na prawidłowe zaopatrzenie organizmu w tlen. Należy bezzwłocznie zasięgnąć pomocy medycznej, ponieważ jest to stan zagrożenia życia. Warto też skontrolować prawidłowe działanie ciśnieniomierza.

 1

Zobacz wszystkie odpowiedzi