Dzień dobry. Przyjmuje lek Prefaxine. Mój lekarz zmniejszył mi dawkę tego leku i zauważyłam pewną dolegliwość. A mianowicie doskwiera mi brak czucia w małym palcu od stopy. Ogólnie czuję się gorzej, mam zawroty głowy, jestem rozdrażniona, zdenerwowana. Nie mam ochoty na nic. Czy zmniejszenie dawki nastąpiło za szybko i dlatego nie mam czucia w palcu ? Większą dawkę leku przyjmowałam półtora miesiąca .

Dotyczy ulotki Prefaxine

Ręka podaje torbę z lekami

Zobacz, która apteka w Twoim mieście ma lek Prefaxine.
Sprawdzaj dostępność leków w ponad aptek w całej Polsce!


Odpowiedzi farmaceutów

Witam. W tej sytuacji nalezy skonsultowac sie z lekarzem. Trudno odpowiedziec na to pytanie, ponieważ nie wiem w jakim wskazaniu był zlecony lek Prefaxine. Serdecznie pozdrawiam

2025-01-21

Awatar

mgr farm. Gabriela Matera

z apteki w Knurowie

 1

NagrodaNagroda

Wszelkie porady oraz odpowiedzi na pytania są udzielane przez farmaceutów z należytą starannością i w oparciu o najlepszy stan zawodowej wiedzy, niemniej jednak z uwagi na ograniczony kontakt z pacjentem oraz możliwość podania przez pacjenta niekompletnych informacji, zastrzega się, iż uzyskane w ten sposób informacje nie mogą służyć ani być podstawą do samodzielnej zmiany sposobu diagnostyki i leczenia. Nie zastępują one również porady lekarskiej.

Wstecz

Wczytywanie