Dzień dobry. Piszę z zapytaniem. dot. stosowania antykoncepcji Drovelis. Od 5.02 zaczęłam kolejne opakowanie leku Drovelis z pierwszą aktywną różową tabletką. 4.02 była ostatnia tabletka placebo z poprzedniego opakowania, w tym dniu również dostałam okres z odstawienia, który trwał prawdopodobnie do wczoraj (dzisiaj już było brak plamienia). Wczoraj tj środa 9.02 przy 5 aktywnej tabletce zakręciłam się w ciągu dnia i nie zakodowałam czy wzięłam odpowiednio tabletkę, dlatego zjadłam jeszcze jedną z zapasowego blistra. Możliwe, że została wzięta jedna, a za 15min druga tabletka. Dzisiaj zjadłam o odpowiedniej porze szóstą kolejną tabletkę aktywną. Czy to moje działanie z zapasową tabletką z 9.02 moze w jakiś sposób zaburzyć działanie leku, czy jest wszystko w porządku i stosować normalnie dalej.? Proszę o odpowiedź.

Dotyczy ulotki Drovelis

Ręka podaje torbę z lekami

Zobacz, która apteka w Twoim mieście ma lek Drovelis.
Sprawdzaj dostępność leków w ponad aptek w całej Polsce!


Odpowiedzi farmaceutów

Proszę kontynować zgodnie ze schematem. Aby mieć spokojną głowę, do momentu rozpoczęcia kolejnego blistra, można stosować dodatkową formę antykoncepcji.

2022-02-11

Awatar

mgr farm. Marek Korzeniowski

z apteki w Raczkach

 1


Wszelkie porady oraz odpowiedzi na pytania są udzielane przez farmaceutów z należytą starannością i w oparciu o najlepszy stan zawodowej wiedzy, niemniej jednak z uwagi na ograniczony kontakt z pacjentem oraz możliwość podania przez pacjenta niekompletnych informacji, zastrzega się, iż uzyskane w ten sposób informacje nie mogą służyć ani być podstawą do samodzielnej zmiany sposobu diagnostyki i leczenia. Nie zastępują one również porady lekarskiej.

Wstecz

Wczytywanie