Dzień dobry, od kilku miesięcy przyjmuję lek na depresję Aciprex, wczoraj lekarz ortopeda przepisał mi lek Sirdalud MR, w ulotce doczytałam się że nie powinnam łączyć tego leku z lekami na depresję. Czy mogę te dwa leki połączyć? Czy musi być zachowany jakiś odstęp czasowy pomiędzy przyjmowaniem tych leków ?


Odpowiedzi farmaceutów

Zgadza się, oba leki wpływają na sprawność psychomotoryczną (zaburzają ją). Aciprex proszę stosować rano a Sirdalud na noc.

2020-04-11

Awatar

Farmaceuta

z apteki w Warzymicach

 0


Wszelkie porady oraz odpowiedzi na pytania są udzielane przez farmaceutów z należytą starannością i w oparciu o najlepszy stan zawodowej wiedzy, niemniej jednak z uwagi na ograniczony kontakt z pacjentem oraz możliwość podania przez pacjenta niekompletnych informacji, zastrzega się, iż uzyskane w ten sposób informacje nie mogą służyć ani być podstawą do samodzielnej zmiany sposobu diagnostyki i leczenia. Nie zastępują one również porady lekarskiej.

Wstecz

Wczytywanie