Czy zamiast jednej tabletki mogę przyjmować połówkę Tianesal?

Dzień dobry, lekarz zalecił mi tabletki Tianesal 1 lub dwie tabletki dziennie,czy można przedzielić tabletkę na pół,i brać tylko połówkę,czy połówka też będzie działała?


Odpowiedzi farmaceutów

Witam. Tianesal nie jest przeznaczony do dzielenia. Nie zmieniamy samodzielnie zaleceń lekarza. Poza tym- bardzo prawdopodobne, ze tak mała dawka nie zadziała. Pozdrawiam serdecznie

2024-04-02

Awatar

mgr farm. Gabriela Matera

z apteki w Knurowie

 2

NagrodaNagroda

Wszelkie porady oraz odpowiedzi na pytania są udzielane przez farmaceutów z należytą starannością i w oparciu o najlepszy stan zawodowej wiedzy, niemniej jednak z uwagi na ograniczony kontakt z pacjentem oraz możliwość podania przez pacjenta niekompletnych informacji, zastrzega się, iż uzyskane w ten sposób informacje nie mogą służyć ani być podstawą do samodzielnej zmiany sposobu diagnostyki i leczenia. Nie zastępują one również porady lekarskiej.

Wstecz

Wczytywanie