Czy stosując Gynoxin Uno konieczne jest stosowanie probiotyku?

Chciałabym zapytać czy Gynoxin uno niszczy pałeczki kwasu mlekowego i probiotyk jest KONIECZNY? A także ile dni po Gynoxin uno zaaplikować lactovaginal żeby ze sobą nie osłabić leku przeciwgrzybiczego

Dotyczy ulotki Gynoxin Uno

Ręka podaje torbę z lekami

Zobacz, która apteka w Twoim mieście ma lek Gynoxin Uno.
Sprawdzaj dostępność leków w ponad 10 800 aptek w całej Polsce!


Odpowiedzi farmaceutów

teoretycznie lactobacilus jest odporny

2023-10-17

Awatar

aptekarz

z apteki w Lidzbarku

 0

Dzien dobry. Szczegolowych odpowiedzi na Pani pytanie udzieli na pewno lekarz. Paleczki kwasu mekowego sa Gram dodatnie, zatem zapewne fentikonazol na nie wplynie takze. Jednakze z uwagi na krotkotrwale leczenie Gynoxinem Uno nie ma koniecznosci uzycia probiotyku. Jesli ma Pani tendencje do infekcji sugeruje uzywac prezerwatyw lub zwrocic szczegolna uwage na higiene partnera. Niestyty wiekszosc infekcji jest nastepstwem jakuzzi lub braku wystarczajacej higieny mezczyzn (np mycie rak po wyjsciu z toalety, zamiast przed lub jesli w ogole).

2023-10-17

Awatar

mgr farm. PIOTR SUROWIAK

z apteki w Sochaczewie

 0

Nagroda

Dzień dobry. Gynoxin jest lekiem przeciwgrzybiczym i nie wpływa na florę bakteryjną. Probiotyk konieczny nie jest, ale z drugiej strony warto zadbać o poprawę tejże flory, by zapobiec kolejnym infekcjom. Nie potrzebny jest odstęp czasowy, można zaraz po terapii Gynoxinem zaaplikować Lactovaginal.

2023-10-17

Awatar

 1

Nagroda

Wstecz

Wczytywanie