Czy farmaceuta może zmienić dawkę leku z recepty na mniejszą?

czy farmaceuta może zamienic dawkę leku z recepty na mniejszą? Jesli mam recepte na Mounjaro w dawce 15, a jest dostępne tylko 10, to czy farmaceuta wyda mi dawke 10?

Dotyczy ulotki Mounjaro KwikPen

Ręka podaje torbę z lekami

Zobacz, która apteka w Twoim mieście ma lek Mounjaro KwikPen.
Sprawdzaj dostępność leków w ponad aptek w całej Polsce!


Odpowiedzi farmaceutów

Jeżeli umożliwia to opakowanie i nie zachodzi ryzyko niepowodzenia terapii pacjenta to farmaceuta ma prawo (ale nie obowiązek) wydać lek o mniejszej dawce

2025-06-02

Awatar

mgr farm. Szymon Gaber

z apteki w Brzegu Dolnemu

 0

Nagroda

Wszelkie porady oraz odpowiedzi na pytania są udzielane przez farmaceutów z należytą starannością i w oparciu o najlepszy stan zawodowej wiedzy, niemniej jednak z uwagi na ograniczony kontakt z pacjentem oraz możliwość podania przez pacjenta niekompletnych informacji, zastrzega się, iż uzyskane w ten sposób informacje nie mogą służyć ani być podstawą do samodzielnej zmiany sposobu diagnostyki i leczenia. Nie zastępują one również porady lekarskiej.

Wstecz

Wczytywanie