Pytanie musi zostać zweryfikowane

Witam , robiłam badanie na poziom witaminy D3 wyszło, że jest niedobor .Badanie wykazało 19,00 ng/ml; Pani doktor zaleciła abym przez 3-mce brała witaminę D3 4000 po3-miesiącach ponownie zrobić badanie i przejść na dawkę mniejszą 2000. Moje pytanie dotyczy czy mam kupić witaminę D3 jako lek czy suplement diety, ponieważ nie zapytałam . Mam osterroporozę i biore od lat Osica Z Gory bardzo dziękuje za odpowiedz/ Alicja


Odpowiedzi farmaceutów

lek

2026-06-03

Awatar

aptekarz

z apteki w Lidzbarku

 1

Oczywiście,że lek.Lek ma badania i udowodnione właściwości terapeutyczne

2026-06-03

Awatar

Farmaceuta

z apteki w Dłużynie Dolnej

 1

Lek

2026-06-03

Awatar

Farmaceuta

z apteki w Wrocławiu

 1

Lek jest lepiej przebadany niż suplement diety, dlatego zalecam kupić lek.

2026-06-03

Awatar

Mgr farm. Bartłomiej Adamski

z apteki w Kielcach

 1


Wszelkie porady oraz odpowiedzi na pytania są udzielane przez farmaceutów z należytą starannością i w oparciu o najlepszy stan zawodowej wiedzy, niemniej jednak z uwagi na ograniczony kontakt z pacjentem oraz możliwość podania przez pacjenta niekompletnych informacji, zastrzega się, iż uzyskane w ten sposób informacje nie mogą służyć ani być podstawą do samodzielnej zmiany sposobu diagnostyki i leczenia. Nie zastępują one również porady lekarskiej.

Wstecz

Wczytywanie