Witam ile razy dziennie podawać dziecku syrop paracetamol hasło dziecko ma 5 miesięcy

Dotyczy ulotki Paracetamol Hasco

Ręka podaje torbę z lekami

Zobacz, która apteka w Twoim mieście ma lek Paracetamol Hasco.
Sprawdzaj dostępność leków w ponad aptek w całej Polsce!


Odpowiedzi farmaceutów

Co 6 godzin. Max 4 razy dziennie. Dawkę należy przeliczyć na masę ciała dziecka wg ulotki.

2019-09-30

Awatar

mgr

z apteki w Wrześni

 0

Witam, w zależności od tego czy bardzo gorączkuje- jeżeli gorączka nie spada to naprzemiennie z ibuprofenem co 3-4 godziny.

2019-09-30

Awatar

Olga Kozłowska

z apteki w Żninie

 1

Witam. Zaleca się do 4 razy na dobę. Proszę zwrócić uwagę na dawkowanie szczególnie z uwzględnieniem masy dziecka (dawka maksymalna = 60mg/kg masy ciała na dobę).

2019-09-30

Awatar

Farmaceuta

z apteki w Gnieznie

 0


Wszelkie porady oraz odpowiedzi na pytania są udzielane przez farmaceutów z należytą starannością i w oparciu o najlepszy stan zawodowej wiedzy, niemniej jednak z uwagi na ograniczony kontakt z pacjentem oraz możliwość podania przez pacjenta niekompletnych informacji, zastrzega się, iż uzyskane w ten sposób informacje nie mogą służyć ani być podstawą do samodzielnej zmiany sposobu diagnostyki i leczenia. Nie zastępują one również porady lekarskiej.

Wstecz

Wczytywanie