Witam. Czy w razie wystąpienia gorączki można podać dziecku paracetamol lub ibuprofen jeśli się stosuje Camilie?? Mała ma niespełna 6 miesięcy


Odpowiedzi farmaceutów

Droga Pani, Camilia jest lekiem homeopatyczym, w związku z czym nie ma obaw o wystąpienie interakcji zarówno z pracetamolem, jak i ibuprofenem. Paracetamol podaje się 15-20 mg/kg mc. maksymalnie 4 razy dziennie. Maksymalna dobowa dawka paracetamolu to 60 mg/kg mc. Ibuprofen z kolei dawkuje się maksymalnie 20-30 mg/kg mc. w 3-4 dawkach podzielonych. Mam nadzieję, że wyczerpująco odpowiedziałem na Pani pytanie.

2019-05-30

Awatar

Farmaceuta

z apteki w Rudzie Śląskiej

 8

Dzień dobry, Paracetamol i Ibuprofen to leki przeciwgorączkowe do leczenia objawowego, podajemy w wrazie wystąpienia gorączki ( oczywiście w dawkach wg ulotki lub zaleceń lekarza) Natomiast Camilla jest lekiem homeopatycznym wskazana w bolesnym ząbkowaniu,nie podajemy tego leku jako leku przeciwgorączkowego. Można łączyć z lekami paracetamol i ibuprofen w stanach gorączkowych podczas ząbkowania u niemowląt.

2019-05-30

Awatar

Farmaceuta

z apteki w Rudzie Śląskiej

 5

Witam, jak najbardziej, proszę zastosować odpowiednie dawkowanie, zgodnie z zaleceniami producenta.

2019-05-30

Awatar

Farmaceuta

z apteki w Zabrzu

 2


Wszelkie porady oraz odpowiedzi na pytania są udzielane przez farmaceutów z należytą starannością i w oparciu o najlepszy stan zawodowej wiedzy, niemniej jednak z uwagi na ograniczony kontakt z pacjentem oraz możliwość podania przez pacjenta niekompletnych informacji, zastrzega się, iż uzyskane w ten sposób informacje nie mogą służyć ani być podstawą do samodzielnej zmiany sposobu diagnostyki i leczenia. Nie zastępują one również porady lekarskiej.

Wstecz

Wczytywanie