Witam czy 6letnie dziecko może używać herpex na opryszczkę ? Jak tak to ile razy dziennie można smarować chora okolice ?


Odpowiedzi farmaceutów

Witam, może uzywac. Proszę smarować zmienione miejsca 5 razy co 4 godziny, z przerwą nocną. Pozdrawiam

2019-07-25

Awatar

Farmaceuta Tczew

z apteki w Tczewie

 3

Witam, tak, o ile mały pacjent nie będzie zlizywał maści, ok. 4x dziennie. Ja jednak polecam plastry na opryszczkę,które również zapobiegają rozprzestrzenianiu wirusa. Dodatkowo można dziecku podać doustnie Neosine w syropie zgodnie z ulotką.

2019-07-25

Awatar

Farmaceuta z apteki w Kowale

z apteki w Kowalach

 0

Witam,oczywiście może Pani zastosować tę maść u dziecka.Maść należy nakładac co 4 godziny.Należy tez zwrócic uwage aby dziecko nie dotykało chorego miejsca oraz często myło ręce.Pozdrawiam

2019-07-25

Awatar

Farmaceuta z apteki w Gdańsk

z apteki w Gdańsku

 0


Wszelkie porady oraz odpowiedzi na pytania są udzielane przez farmaceutów z należytą starannością i w oparciu o najlepszy stan zawodowej wiedzy, niemniej jednak z uwagi na ograniczony kontakt z pacjentem oraz możliwość podania przez pacjenta niekompletnych informacji, zastrzega się, iż uzyskane w ten sposób informacje nie mogą służyć ani być podstawą do samodzielnej zmiany sposobu diagnostyki i leczenia. Nie zastępują one również porady lekarskiej.

Wstecz

Wczytywanie