Lekarz zapisal mi Borasol na ból ucha, jednak nie jestem pewien jak mam go stosowac. Myslalem ze to beda krople a to plyn w butelce. W ulotce tylko napisali o "przecieraniu" miejsca, ale jak przecierac ucho w srodku?


Odpowiedzi farmaceutów

Teoretycznie powinien Pan sobie to wpuścić do ucha( jakas strzykawka)-czyli płukac tym ucho, ale po pierwsze roztwór traci jałowość niedługo po otwarciu a po drugie samodzielne płukanie ucha to troche karkołomne. Przy bólu uch mozna zastosowac przede wszystkim ibuprofen w tabletkach i pomocniczo krople odkazajace otoargent lub znieczulajace Lix.

2019-08-16

Awatar

mgr Agnieszka Szłapak

z apteki w Szczecinie

 32

stosowanie: na wacik polać płyn i przecierac lub wkroplić do ucha 3-4 krople

2019-08-16

Awatar

MGR AGNIESZKA NOWAKOWSKA

z apteki w Szczecinie

 24

Witam! Prosze przemywać ucho od zewnątrz wacikiem lub gazikiem, ponieważ do środka nie można stosować.

2019-08-16

Awatar

Farmaceuta

z apteki w Szczecinie

 19


Wszelkie porady oraz odpowiedzi na pytania są udzielane przez farmaceutów z należytą starannością i w oparciu o najlepszy stan zawodowej wiedzy, niemniej jednak z uwagi na ograniczony kontakt z pacjentem oraz możliwość podania przez pacjenta niekompletnych informacji, zastrzega się, iż uzyskane w ten sposób informacje nie mogą służyć ani być podstawą do samodzielnej zmiany sposobu diagnostyki i leczenia. Nie zastępują one również porady lekarskiej.

Wstecz

Wczytywanie