Awatar

mgr farm. Łukasz Recki

 116  53

Farmaceuta z apteki w Bydgoszczy


Czy chcesz wysłać pytanie do apteki,
w której pracuje ten farmacueta?


Opis

Ten farmaceuta nie dodał jeszcze żadnych informacji o sobie.

To Twój profil? Zaloguj się na konto i napisz o sobie kilka zdań, aby pacjenci mogli cię lepiej poznać.


Odpowiedzi na pytania pacjentów

Jak długo można przyjmować lek Poldanen?

Jak długo można przyjmować lek Poldanen?

Dotyczy ulotki Poldanen

Mężczyzna, 70 lat

Jeśli nie występują nieprzyjemne efekty uboczne, oraz lek pomaga nie ma górnego limitu jak długo można go stosować - jednak zalecana jest konsultacja z urologiem w przypadku pogorszenia stanu lub znacznego dyskomfortu.

 0

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Witam serdecznie, co jest za skład, zresztą jedyny tylko składnik w proszku do mycia zębów - Charocal? Jest on chyba bezpieczny lecz chemiczny. Pasta do zębów z jednym składnikiem... zastanawia mnie to. Pozdrawiam serdecznie

Mężczyzna

Charcoal - a j.ang. węgiel drzewny - pasywny bezpieczny składnik ścierny z pewną właściwością pochłaniającą. Nie potrzeba się obawiać negatywnych efektów.

 0

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Czy można samodzielnie przygotować pastę do zębów, używając fluorek sodu?

Witam serdecznie, dopytuje czy sam sodek fluoru w proszku niedostępny w aptece (tak chyba według informacji, którą otrzymałem wynika też) może BEZPIECZNIE posłużyć do zrobienia własnej pasty do zębów samodzielnie (w odpowiedniej małej proporcji)? Pozdrawiam serdecznie

Mężczyzna

Fluorek sodu jeśli posiada Pan odpowiednie umiejętności, przy precyzyjnym odważeniu składników może być stosowany w wykonaniu takiej pasty - jednak należy zachować odpowiednie proporcje, taj jak Pan zanacza, jako że istnieje ryzyko zatrucia przy wysokich dawkach. Nie jest jednak on dostępny w aptekach. Zalecam przestudiowanie informacji dostępnych w charakterystyce produktu dostępnej u dystrybutora lub producenta w celu oceny potrzebnych narzędzi/sprzętu ochronnego przez pracą z tą substancją.

 1

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Czy coś się może stać, jeśli kobieta omyłkowo zażyła tabletkę Uprox?

Znajoma przez pomyłkę połknęła tabletkę na prostatę od swojego taty. Chodzi o Uprox 0,4 kg. Czy coś może jej się stać? Proszę o odpowiedź.

Dotyczy ulotki Uprox

Kobieta, 38 lat

Generalnie może wystapić obniżenie ciśnienia, prowadzące do osłabienia, utraty równowagi lub omdleń - jest to jednak rzadki efekt uboczny i u większości osób nie występuje. Jeśli podana była omyłkowo pojedyncza tabletka, należy zwrócić uwagę na objawy tego typu. Nie powinny nastąpić poważne konsekwencje, należy jednak kontrolować stan tej osoby.

 1

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Jak poradzić sobie z utrzymującym się problemem z zatokami?

Od dwóch tygodni mam problem z zatokami, spowodowane silnie działającą klimatyzacją na weselu. Na początku był to ból głowy, zwłaszcza przy pochylaniu, zatkany nos i katar, potem zmieniło się to w wydzielinę spływającą po tylnej ścianie gardła. Próbowałam ACC Optima, płukania zatok oraz inhalacji, ale ta wydzielina nie mija, a chyba jest jeszcze bardziej nieprzyjemna. Czy jest jakiś lek bez recepty, który mógłby pomoc mi się jej pozbyć? W takich momentach zwykle prosiłam już lekarza o antybiotyk.

Kobieta, 31 lat

Przy objawach tak silnych i przeszkadzającym leki bez recepty nie wystarczą, zalecamy skierowanie się do lekarza - gdyby to była mała infekcja, minęłaby już w ciągu tych dwóch tygodni. Do momentu wizyty można stosować leki dla zmniejszenia objawów - tak jak pani podała, ACC raczej przy problematycznym odksztuszaniu, dowolny aerozol/syrop/pastylki na gardło żeby trochę złagodzić te objawy, jednak to tylko w oczekiwaniu na wizytę u lekarza.

 1

Zobacz wszystkie odpowiedzi
Wczytywanie