AwatarPrzyjaciel Pacjenta 2019

mgr farmacji Ewa Kapała

 395  291

Farmaceuta z apteki w Częstochowie


Czy chcesz wysłać pytanie do apteki,
w której pracuje ten farmacueta?


Informacje

Jestem farmaceutą z ponad 20-letnim stażem. Interesuje mnie medycyna naturalna i holistyczne podejście do pacjenta.


Nagrody farmaceuty


Odpowiedzi na pytania pacjentów

jak dlugo mozna stosowac lek alerga

Mężczyzna, 45 lat

Tak długo, jak długo są objawy alergii.

 1

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Czy lek Amlozek ma wpływ na działanie karbamazepiny?

Mężczyzna, 17 lat

Tak, istnieje interakcja między tymi lekami. Amlozek zwiększa działanie Carbamazepiny i odwrotnie Carbamazepina zmniejsza działanie Amlozeku.

 1

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Dzień dobry, jestem w trakcie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych Symbella. Od wczoraj źle się czuję, złapało mnie przeziębienie. Leki jakie posiadam to Gripex hot max, solpadeine, pyralginę i metafen zatoki. Czy któryś z tych leków może obniżyć działanie antykoncepcyjne?

Kobieta, 21 lat

z Pani listy, pyralgina może wpływać na zwiększenie działania Symbelli. Wszystkie leki na przeziębienie, które pani wypisała nie można łączyć ze sobą.

 2

Zobacz wszystkie odpowiedzi

GIF wyjaśnia, że powodem wycofania leku Rozaprost Mono jest „potwierdzenie przekroczenia limitu specyfikacji w zakresie zawartości substancji pokrewnych”. Co to za wada jakościowa? brak substancji czynnej? złe przechowywanie? zanieczyszczenia? nieprawidłowe substancje uzupełniające? lek sfałszowany? Dziękuję

Kobieta, 63 lata

substancje uzupełniające spoza ulotki

 3

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Witam. Czy antybiotyk clindanycin mip 600 może mieć wpływ na jakoś nasienie podczas starań o dziecko? Mąż ma go brać przez 5 dni i od momentu zaprzestania minie 5 dni do starań o dziecko? Czy to nie wpłynie negatywnie?

Kobieta, 27 lat

Antybiotyk, kaki by on nie był, zawsze oslabia organizm. Szybkośc procesu rekonwalescencji jest różna u różnych osób. Z pewnośćią podawanie w trakcie i po kuracji antybiotykowej dobrego probiotyku wpłynie na szybszą regenerację, a co za tym idzie żywotność plemników.

 1

Zobacz wszystkie odpowiedzi