AwatarPrzyjaciel Pacjenta 2019

mgr farmacji Ewa Kapała

 395  291

Farmaceuta z apteki w Częstochowie


Czy chcesz wysłać pytanie do apteki,
w której pracuje ten farmacueta?


Informacje

Jestem farmaceutą z ponad 20-letnim stażem. Interesuje mnie medycyna naturalna i holistyczne podejście do pacjenta.


Nagrody farmaceuty


Odpowiedzi na pytania pacjentów

Dyloxetine mylam - mial pomogl na uczucie parzenia twarzy a spowodowal jeszcze wieksze od rana do nocy pali cala twarz .biore tez duzo innnych lekow np encorton plaqenil na cisnienie metocard nitrendypina, neurovit, leki na wAtrobe , acard, oraz rozne witaminy. Prosze o pomoc czy ktorys lek wszedl w interakcje?

Kobieta, 26 lat

Już te leki, które Pani wymieniła mają poważne konsekwencje zdrowotne, choćby Plaquenil, którego efekty uboczne mogą doprowadzić do objawów, o których Pani pisze. Pani problem jest wg mnie zbyt poważny, zeby postawić diagnozę po przeczytaniu jedynie krótkiej notatki.

 2

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Czy można jednoczesnie stosowac Polocard i Vessel Due F?

Kobieta, 87 lat

Można, jeżeli lekarz uzna to za właściwe.

 1

Zobacz wszystkie odpowiedzi

co stosować przy miażdżycy aorty brzusznej ?

Mężczyzna, 77 lat

przede wszystkim należy zmienić sposób odżywiania na wegetariański (3/4 produktów pochodzenia roślinnego, 1/4 pochodzenia zwierzęcego) oraz stosować duże ilosci olei roślinnych, np olej lniany wg diety Budwig. Tego typu zmiana może spowodować po jakimś roku zmniejszenie się zmian miażdżycowych.

 1

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Czy telfexo a Ameryki to podobny lek

Dotyczy ulotki Telfexo 180

Najprawdopodobniej ten sam. Można to sprawdzić czytając ulotkę. Substancja czynna telfexo to Fexofenadini hydrochloridum.

 1

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Witam... Z tej strony Krzysztof. Mam pytanie dotyczące leku *OxyContin 40 mg*. Ostatnio na Bardzo Silny ból kręgosłupa lędźwiowego lekarz z Por. Bólu przepisał mi ten w.w. lek... Dowiedziałem się od znajomego który to siedzi po części w temacie leków i powiedział mi... Że od brania tego leku w USA było Bardzo Dużo zgonów. To co ja mam brać żeby się tak okropnie nie przestraszyć ???... Serdecznie Pozdrawiam i Proszę o udzielenie mi odpowiedzi.

Mężczyzna, 61 lat

Dzień dobry, przede wszystkim nie napisał Pan jakie leki p/bólowe do tej pory Pan zażywał. Po decyzji lekarza mogę jedynie wnioskować, że lekarz otrzymał od Pana informację, że nic Panu nie pomaga i ze ból jest nie do zniesienia. Tylko wtedy lekarz może zdecydować się na przepisanie tak silnego leku. W innym przypadku leczenie bólu zaczyna się od leków bez recepty (paracetamol, opokan itp). Następnie lekarz może przepisac silniejsze leki (Nimesil, Doreta, Olfen). Dopiero później leczenie może być oparte o plastry (Transtec), a jeżeli to nie pomaga leki narkotyczne zaczynając od niskich dawek. Na sam koniec dodam od siebie, że najskuteczniejszą terapią jest znalezienie przyczyny i jej w miarę możliwości usunięcie. W tym celu dobrze znaleźć wykwalifikowanego fizjoterapeutę (nie masażystę).

 1

Zobacz wszystkie odpowiedzi