Czy przy Azibiot i Flucofast powinienem dodatkowo stosować probiotyk?

Lekarz rodzinny w mojej wsi jest już bardzo starej daty, ostatnio przepisał mi antybiotyk (Azibiot). Jako osłonę przepisał Flucofast, ale z tego co rozumiem nie jest on probiotykiem. Czy powinienem się dodatkowo zaopatrzyć w probiotyk, czy nie ma takiej potrzeby?

Dotyczy ulotki Flucofast

Ręka podaje torbę z lekami

Zobacz, która apteka w Twoim mieście ma lek Flucofast.
Sprawdzaj dostępność leków w ponad aptek w całej Polsce!


Odpowiedzi farmaceutów

Młody panie, myślę, że starszemu człowiekowi tym bardziej lekarzowi należy się stosowny szacunek. Pierwszy antybityk - Azibiot działa przeciwbakteryjnie, drugi antybiotyk - Flucofast działa przeciwgrzybiczo. Pan doktor dał dwa antybiotyki w celu zniszczenia drobnoustrojów, chorobotwórczych. Tak, ma pan rację, w tej sytuacji należy kupić probiotyk 20 kaps. Należy przyjmować rano 1 * 1 kaps., wybrać do końca opakowania.

2025-03-27

Awatar

mgr farm. Dariusz Kuźnicki

z apteki w Kiernozi

 0


Wszelkie porady oraz odpowiedzi na pytania są udzielane przez farmaceutów z należytą starannością i w oparciu o najlepszy stan zawodowej wiedzy, niemniej jednak z uwagi na ograniczony kontakt z pacjentem oraz możliwość podania przez pacjenta niekompletnych informacji, zastrzega się, iż uzyskane w ten sposób informacje nie mogą służyć ani być podstawą do samodzielnej zmiany sposobu diagnostyki i leczenia. Nie zastępują one również porady lekarskiej.

Wstecz

Wczytywanie